İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKULLAR HAYAT OLSUN PROJESİ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI.

  Okullar Hayat Olsun Projesi Ödül Töreni 4 Şubat 2015 Çarşamba Günü saat 14.00’te Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi.Törende Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından proje uygulaması sırasında gerçekleştirilen faaliyetlerde başarı gösteren kurumlar ödüllerini aldı. 
OKULLAR HAYAT OLSUN PROJESİ ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI.

Tören Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Muhterem KURT, Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sayın Doç.Dr.Mustafa Kemal BİÇERLİ, İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr.Muammer YILDIZ, 81 İlimizin Milli eğitim müdürlüğü, Hayat boyu Öğrenme faaliyetlerinden sorumlu şube müdürleri,müdür yardımcıları ve 2013 yılı öncesi ile 2014 yılında başarılı olan illerin il milli eğitim müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri ve halk eğitimi merkezi müdürlerinin katılımıyla gerçekleşti.

Milli Eğitim Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği arasında 13 Aralık 2011 tarihinde imzalanan protokolle yürürlüğe giren “Okullar Hayat Olsun Projesi” kapsamında ödül töreni gerçekleştirildi.

Okulların velilerin ve bulunduğu çevrenin hizmetine açılarak hayat boyu öğrenme merkezi, eğlenme ve dinlenme aktivitelerine imkan veren yaşayan güvenli alanlar haline dönüştürülmesinin amaçlandığı projede koordinasyon, imzalanan protocol çerçevesinde Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne verilmişti. 

84 bin 973 kursla 1 milyon 60 bin 72 kişiye ulaşıldı

Yerel dinamikler arası işbirliği güçlendirilerek, işbirliğine dayalı çalışma kültürü geliştirildiği proje kapsamında bugüne kadar açılan 84 bin 973 kursa katılan 1 milyon 60 bin 72 kişi katılarak ilgi duyduğu alandaki becerilerini geliştirerek, belge aldı.

Özellikle kişisel gelişim ve eğitim, spor, çocuk gelişimi ve eğitimi gibi alanlara yoğun talebin olduğu kurslara katılan vatandaşlar, böylece hayat boyu öğrenmeye katılım oranlarının yükselmesine katkı sağladı.

1 milyon 226 bin 906 fidan dikildi

Düzenlenen kampanyayla 9 bin 552 okulda, 1 milyon 226 bin 906 fidan dikimi gerçekleştirilerek okulların yeşillendirilmesinin sağlandığı projede, Adana Karaisalı Anadolu Lisesi en çok fidan dikimini gerçekleştirerek Türkiye birincisi ve Dünya beşincisi oldu.

Öğretmenler arasında “Bir Zamanlar Ben de Çocuktum” konulu öykü yarışmasının da düzenlendiği proje kapsamında, 71 ilde de “Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği” gerçekleştirildi.

 

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.