İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL VE KURUM MÜDÜRLERİ BULUŞMALARI"NIN YEDİNCİSİ, GÜNGÖREN İTO KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ'NDE YAPILDI

İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür'ün başkanlığında gerçekleşen "Okul ve Kurum Müdürleri Buluşmaları"nın yedincisi, Güngören İTO Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde yapıldı.
OKUL VE KURUM MÜDÜRLERİ BULUŞMALARI

Okul yöneticileri buluşmaları kapsamında Göngören ilçesini ziyaret eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, öğretmen ve okul yöneticileri ile bir araya geldi.

Sıcak ve samimi bir atmosferde gerçekleşen buluşmada konuşan Yentür, okullarımızın mabetler kadar kutsal ve önem arz eden yerler olduğunun altını çizdi. Yentür, "Okullarımızı bu anlayışla ilim ve irfan yuvası gibi görmeli, adeta bir mabede verilen hassasiyetle onu korumalı ve kollamalıyız." ifadelerini kullandı.

Eğitimin amacının topluma faydalı, ahlaklı bireyler yetiştirmek olduğunu dile getiren Yentür, "Eğitimin nihai hedefi ilim, irfan, ahlak, tecrübe ve görgünün bir arada olduğu bir nesil yetiştirme gayesidir. Çünkü sadece bilgiyle yüklenen bireylerin, ruhunu doyuramamanın getirdiği büyük yıkımlarla ve anlayışlarla karşı karşıya kalması kaçınılmazdır." şeklinde konuştu. 

Bilgisini, tecrübesini ve görgüsünü insanlığın hayrına sarf etmenin önemine değinen Müdürümüz Yentür, "Önce iyi insan, iyi vatandaş yetiştirmeli sonra diğer nitelik ve kazanımları kazandırmak için çabalıyız. Bilgiyle yüklenmiş ancak irfan, merhamet ve vicdan sahibi olmayan insanların Filistin'de çocuk hastanesi bombalayacak kadar ruhsuzlaştığını görüyoruz. Güçlü olmak, vicdansız ve merhametsiz olmak değildir. Bizler güçlü olsak bile merhametten, adalettten ve şefkatten ödün vermeyen, insanlığın yararı için çalışan bireyler yetiştirme gayretinde olacağız." dedi.

Kurum müdürlüklerinin görev ve sorumluluk alanına dikkat çeken Müdürümüz Yentür, "Biliyoruz ki işimiz çok zamanımız az, ama hakkınızı teslim edelim ki bu devirde okullarda yöneticilik yapmak, gerçekten ateşten gömlek giymek demek. Okul yöneticiliği öğrencilerimizin ve öğretmenlerimizin sorumluluğu, idari ve yönetimsel yükler, okulun ekonomik dengesini yönetmek gibi birçok iş yükünü beraberinde getiriyor. Ve sizler bu yükü üstlenirken maddi bir karşılık beklemeden, ailenizden ve sosyal hayatınızdan feragat ederek yapıyorsunuz. Bizler okullarımızın ve yöneticilerimizin her daim yanlarında olacağız. Yükünüzü hafifletmek için sizlerle istişarelerimizi sürekli sürdüreceğiz." diye konuştu.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, programın ilerleyen bölümlerinde öğretmenler ve kurum müdürlerinden gelen görüş, öneri ve değerlendirmeleri dikkatle dinledi ve notlar aldı. Daha sonra katılımcılar, eğitim alanındaki tecrübelerini ve geleceğe dair görüşlerini paylaşma imkânı buldukları toplantı için teşekkürlerini sundu. Program, fotoğraf çekimi  ile son buldu. 

 

07-12-202307-12-202307-12-202307-12-2023

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.