İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Tabanlı Afet Eğitimi Projesi

Okul Tabanlı Afet Eğitimi Projesi kapsamında okullarımızda öğretmenlerimize yönelik yüz yüze okul tabanlı afet eğitimleri düzenleniyor.
Okul Tabanlı Afet Eğitimi Projesi

Okul Tabanlı Afet Eğitimi Projesi, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, Japonya Uluslararası İş Birliği Ajansı (JICA) ile 2010 yılında imzalanan iş birliği protokolüyle başlatıldı. Daha sonra AFAD ve Türk Kızılayı'nın da sürece dâhil edilmesiyle genişletilen projenin ikinci aşamasından itibaren öğretmenlere online ve yüz yüze okul tabanlı afet eğitimleri verilmeye başlandı.

Afet Eğitimi programlarıyla kazanılan teknik bilgilerin, öğretmenlik mesleğinin fedakârlığı ve vicdani sorumluluğuyla bütünleşmesinin, karar süreçlerindeki doğru adımları beraberinde getirdiği biliniyor. Afet Eğitimi Programı'nın birinci fazı 2010'da başlatıldı. Okul Tabanlı Afet Eğitimi'nin ikinci fazında öğretmen ve okul yöneticilerine yönelik afete karşı farkındalık, afete proaktif müdahale gibi içerikleri güncellendi. 

Afetlerdeki kaybı en aza indirmenin amaçlandığıolduğu proje kapsamındaki eğitimler tüm ilçelerimizde devam ediyor. Arnavutköy İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüzde 18-22 Kasım 2019 tarihleri arasında öğretmenlerimize, eğitim binasında tehlike avı etkinliği ile uygulamalı olarak  afet eğitimleri verildi.

Afet öncesi ve esnası bilinç oluşturma hedefli verilen uygulamalı eğitimlerle öğretmenlerimiz, proje amaçları doğrultusunda afetlerle ilgili farkındalık kazandılar.

24-11-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.