İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Sporları

Öğrencilerimizin spora erişimlerinin arttırılmasına katkı sunan okul sporları ile ilgili koordinasyon toplantısı yapıldı.
Okul Sporları

Hepimizin bildiği gibi, spor tüm dünyada her geçen gün çok daha büyük bir ilgi odağı hâline gelmekte ve hem profesyonel hem de amatör olarak katılımcı sayısı hızla artmaktadır. Genç bir nüfusa sahip olan ülkemizde; herkesin, her yaşta farklı spor dalları ile ilgilenebileceğini, sporun bireylerin bedensel, ruhsal, zihinsel ve sosyal gelişimi üzerinde olumlu etkileri olduğunu, sporu ve spor kültürünün anlatılarak yaşatılması için gerekli altyapı ve fiziki ortamın hazırlanması önemli.Ayrıca spora başlama yaşında bulunan yetenekli çocukları tespit ederek spor branşlarına yönlendirmek ve üst düzey sporcu olarak yetiştirilmelerini sağlamak ülkemizin geleceği açısından gerekli.

Öğrencileri Sportif Alanlarda Yetiştirmek 

Öğrencilerimizde, özellikle yaşam boyu fiziksel aktivite yapma ve bunu sürdürme kültürünün yerleştirilmesi, beden eğitimi ve spor faaliyetlerinin tabana ve geniş kitlelere yaygınlaştırılmasıyla sporu sevdirerek onları sporla tanıştırmak gerekiyor. Zaten 2023 Eğitim Vizyon Belgesi'ne baktığımızda, öğrencilerin sosyal etkinlikler kapsamında yürütülen bilimsel, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda yetiştirilmesine önem verileceği öngörülmektedir.

2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda, İl Millî Eğitim Müdürlüğü'müze bağlı tüm okul ve kurumlardaki öğrencilerimizin spor yapmaları, sağlıklı ve mutlu bireyler olarak hayat kalitelerini yükseltmek, spor kültürünü içselleştirmelerini sağlamak proje ve etkinliklerimizin ayrılmaz bir parçası.

Ortak Çalışma Alanları

Bu bağlamda İl Millî Eğitim Müdürlüğü'müz, İl Tertip Komitesi ile bir araya geldi. Toplantıya Strateji Geliştirme Birimi Şube Müdürümüz Sayın Timur Tuğral katıldı.  İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Hizmetleri İl Müdürlüğü'nün ortak çalışma alanları ve iş birliklerinin ele alındığı toplantıda çocuklarımızı sporun güzellikleri ile tanıştırma sürecinde okul sporlarının hayati rol oynadığı kaydedildi. Ayrıca öğrenci, veli ve okul idarecilerine sporun önemi konusunda bilgilendirme çalışmalarına daha fazla ağırlık verilmesi kararlaştırıldı.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.