İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Sanayi İşbirliği İstanbul Modeli Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

İstanbul’da bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürlerine ve İlçelerdeki Mesleki Teknik Eğitimden sorumlu Şube Müdürlerine yönelik bilgilendirme ve değerlendirme toplantısı 02.06.2015 Salı günü, Acıbadem Üniversitesi Ataşehir yerleşkesinde gerçekleştirildi.
Okul Sanayi İşbirliği İstanbul Modeli Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

Toplantıya  Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman YILDIRIM, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ, Mesleki ve Teknik Eğitim Bölümünden Sorumlu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan GÜR’ İstanbul’da bulunan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürleri ve İlçelerdeki Mesleki Teknik Eğitimden sorumlu Şube Müdürleri katıldı.

Okul Sanayi İşbirliği İstanbul Modelinin tanıtımının yapıldığı toplantının açılış konuşması İstanbul Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sn. Serkan GÜR tarafından yapıldı. Sayın GÜR açılış ve selamla konuşmasında uzun süredir İstanbul genelinde bulunan mesleki ve teknik eğitim kurumlarında görevli yöneticilerden oluşturulan bir komisyonla okul sanayi iş birliği hususunda yeni ve örnek alınacak bir model tasarladıklarını belirtti. Sürece katkılarından ötürü İstanbul Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ’ a teşekkürlerini iletti. Dr. Muammer YILDIZ konuşmalarında yapılan bu değerli çalışmanın okul müdürleri tarafından sahiplenilerek, uygulamaya konulması gerektiğini belirtti. Halen uygulanmakta olan Hami Projesi benzeri tanıtılan söz konusu projenin, özellikle genel ortaöğretim kurumundan mesleki ve teknik eğitim kurumuna dönüşen okullar için büyük bir fırsat olduğunu belirten YILDIZ, OSİM (Okul Sanayi İşbirliği İstanbul Modeli) ile sektörün desteğini de arkasına alan okullarımızın ileri seviyede teknik donanıma kavuşacağını kaydetti.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Osman YILDIRIM ise böyle bir toplantıda bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek konuşmasına başladı. Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü olarak il geneli ve bölgesel bazlı olarak okul müdürlerini bir araya getirmeyi planladıklarını ve bu toplantının gerçekleştirilmiş olmasının kendileri için de bir fırsat olduğunu kaydeden Sayın YILDIRIM, sürekli gelişen ve değişen bir Genel Müdürlük olduklarını, şu an için en önemli hedeflerinin kalitenin arttırılması olduğunu, bu hedefe ulaşmada en önemli paydaşın okul müdürleri olacağını vurguladı.

Açılış konuşmalarının ardından Sayın Serkan GÜR tarafından mesleki ve teknik eğitime yeni bir yaklaşım getirmesi hedeflenen OSİM (Okul Sanayi İşbirliği İstanbul Modeli) hakkında katılımcılara detaylı bir sunum yapıldı. Mesleki ve Teknik Eğitim Strateji Komisyonu üyeleri tarafından hazırlanmış olan eylem planları ve internet portalı sunumları ile sona eren birinci oturum ardından gerçekleşen ikinci oturumda ise Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Sayın Osman YILDIRIM’ ın toplantıya katılım sağlayan kurum yöneticileri ile karşılıklı soru-cevap şeklindeki bilgi paylaşımının ardından toplantı sona erdi.
Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.