İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL-SANAYİ İŞ BİRLİĞİ ÇERÇEVESİNDE KÜÇÜKÇEKMECE DR. OKTAY DURAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNE EKİPMAN DESTEĞİ YAPILDI

"Okul-Sanayi İş Birliği" çerçevesinde Küçükçekmece Dr. Oktay Duran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine, sektör paydaşlarımız tarafından hibe edilen ekipman ve malzemelerin teslim töreni, İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür'ün katılımıyla gerçekleştirildi.
OKUL-SANAYİ İŞ BİRLİĞİ ÇERÇEVESİNDE KÜÇÜKÇEKMECE DR. OKTAY DURAN MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİNE EKİPMAN DESTEĞİ YAPILDI

Açılış konuşmasında mesleki ve teknik eğitimin bireysel, toplumsal ve ekonomik faydalarına değinen İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür,  "Bütün bu faydaların ülkelerin refah seviyelerine doğrudan katkılar sunduğu bilinmektedir. Öğrencilerimize bir meslek kazandırmanın yanında meslek ahlakı, iyi bir insan olma gibi kimlik özellikleri de kazandıran kurumlarımız, eğitim sistemimizin ayrılması bir parçası konumundadır." ifadelerinde bulundu.

"Yapılan bu protokollerle mesleki ve teknik eğitimi hep beraber güçlendirmeye devam edeceğiz"

Yentür, konuşmanın devamında şunları aktardı:

"Okul-Sanayi İş Birliği çerçevesinde gerek sanayi ve teknoloji kurumlarıyla yürütülen faaliyetlerle gerekse bu alanda yetkin işler yürüten firmalarla yapılan ortak protokollerle mesleki ve teknik eğitimi hep beraber güçlendirmeye devam edeceğiz.  İlimiz genelindeki 13.697 mesleki ve teknik öğretmenimiz ve 221.173 mesleki ve teknik öğrencimizle beraber daha etkin ve verimli bir eğitim için de var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz."

Törende konuşan Dr. Oktay Duran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü İrfan Özer ise şunları aktardı:

"Atölyelerimiz matbaa sektörünün güncel ihtiyaçlarını karşılayan her türlü donanıma sahip olmakla birlikte, günden güne hem devletimizin hem de sektörün önemli temsilcilerinin verdiği desteklerle çağın gerektirdiği ihtiyaçlara anında cevap verebilmektedir. Desteklerini bizlerden esirgemeyen devlet büyüklerimize ve sektör temsilcilerimize, okulum ve öğrencilerim adına teşekkür ederim."

Basım Sanayi Eğitim Vakfı koordinasyonunda Küçükçekmece Dr. Oktay Duran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine, sektörün saygın tedarikçi firmalarından MATSET Matbaa Makina ve Malzemeleri Şirketi tarafından baskı makinesi, AKTİFMAK Matbaa Makineleri Şirketi tarafından ise karton ambalaj sektöründe yüksek performans ve verimlilik sağlayan katlama makinesi desteğinde bulunuldu.

Ayrıca Dr. Oktay Duran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin deprem bölgesi için üretip gönderdiği kâğıt bardaklar için Met Kâğıtçılık Sanayi ve Ticaret Şirketi tarafından hammadde bağışında bulunuldu.

 

20-05-202420-05-202420-05-202420-05-2024

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.