İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Bahçelerinin Yeni Kahramanları

Millî Eğitim Bakanlığımız, koronavirüse karşı öğrencilerin okullarda uygulaması gereken tedbirleri içeren 4 eğitici video hazırladı.
Okul Bahçelerinin Yeni Kahramanları

12 Ekim'den itibaren de tüm ilkokul, köy okulları, 8. sınıf, hazırlık sınıfları, 12. sınıflar ve özel eğitim öğrencilerimiz için yüz yüze eğitim başlayacak. Daha evvel olduğu gibi her şeyin başı sağlık dolayısıyla maske, tedbir ve mesafeye dikkat ederek yeni süreci hep birlikte yürüteceğiz.  

Millî Eğitim Bakanlığımız Sağlık Bakanlığımız ve Bilim Kurulu'nun değerlendirme kriterleri doğrultusunda, bilimsel veriler ışığında çocuklarımızın faydasını önceleyen bir yaklaşımla hareket ediyor. Yüz yüze eğitimin ikinci aşamasında, öğrencilerin, okullarda uygulanması gereken COVID-19 tedbirleri konusunda farkındalık kazanması için hazırlanan 4 kamu spotu televizyon kanallarında yayımlanmaya başladı. Videolarda, COVID-19 sürecinde okullarda dikkat edilmesi gerekenler Ayşenur, Mert, Burak ve Almila adlı öğrenciler tarafından anlatılıyor. 

Doğru maske takma, fiziki mesafe, ellerin 20 saniye boyunca yıkanması ve ortak kullanılan eşyaların temizliğinin öneminin vurgulandığı videolarda; sınıfların havalandırılması, oyun oynamak ve sohbet etmek için havadar alanların tercih edilmesi gibi konularda uyarılarda bulunuluyor.

Öğrencilerin güvenli bir şekilde okula yeniden devamını sağlamak amacıyla hazırlanan kamu spotlarında; öğrencilerin COVID-19 riskinden korunmaları için okula gelirken ve okulda kaldıkları süre boyunca el yıkama, maske, sosyal mesafe, sınıfı havalandırma, temassız oyun oynama gibi temel önlemlere yer veriliyor. Kamu spotlarında ayrıca öğrencilerin fizyolojik sağlığının yanında ruh sağlığı da gözetilerek öğrencilerin okulda uyması gereken kurallar, eğlenceli animasyon karakterler aracılığıyla anlatılıyor. 

Kamu spotlarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

 

Öğrenciler için hazırlanan kamu spotu 1'e ulaşmak için tıklayınız.

 

Öğrenciler için hazırlanan kamu spotu 2'e ulaşmak için tıklayınız.

 

Öğrenciler için hazırlanan kamu spotu 3'e ulaşmak için tıklayınız.

 

Öğrenciler için hazırlanan kamu spotu 4'e ulaşmak için tıklayınız.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.