İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okçuluk Eğitici Eğitimi

Okçuluk Benim Sporum Projesi kapsamında düzenlenen okçuluk eğitici eğitimine katılan öğretmenlerimize sertifikaları verildi.
Okçuluk Eğitici Eğitimi

Okçuluk Benim Sporum Projesi üçüncü yılında!  İl Millî Eğitim Müdürlüğü'müz ve Okçular Vakfı iş birliği ile yürütülen projemize bu sene dâhil edilecek okullarımızın öğretmenlerine 14-18 Ekim 2019 tarihleri arasında eğitim verildi. 

Zengin kültürümüzün önemli bir unsuru olan gelenekli sporlarımızdan okçuluğun öğrencilerimize en iyi şekilde aktarılıp yaygınlaştırılmasını ve geliştirilmesini amaçlayan 30 saatlik eğitici eğitmenlik kursu bugün sona erdi. 7'den 70'e sporcuların gidip geldiği, okçuluğu öğrendiği bir merkez hâline gelen Okçular Vakfı eğitmenleri tarafından verilen eğitimin son gününde öğretmenlerimize sertifikaları İl Millî Eğitim Strateji Geliştirme Şube Müdürümüz Sayın Timur Tuğral tarafından takdim edildi. Törene proje koordinatörü Büşra Saygın Okçular Vakfı Eğitim Sorumlusu Seda Şevik ve öğretmenlerimiz katıldı.

Okçuluk Eğitiminin Yaygınlaşması

Okçuluk Benim Sporum Projesi kapsamındaki sertifika programında konuşan İl Millî Eğitim Strateji Geliştirme Şube Müdürümüz Sayın Timur Tuğral öğrencilerimizin sporla daha çok zaman geçirmesinin çok önemli olduğunu belirtti. Okçulukla ilgili çalışmaları tasarlarken sistemli ve bilimsel olmaya özen gösterdiklerinin altını çizen Tuğral, Türkiye'de kültürel mirasımızın önemli bir parçasını oluşturan okçuluğun yaygınlaşmasının ve gelişmesinin eğitim ortamlarımızla ilişkisine dikkat çekti. Okçuluk eğitiminin yaygınlaşması için kapsamlı bir eğitim programının önemine değinen Tuğral, "2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda  proje tabanlı olarak çalışıyoruz. Çocuklarımızın yüzündeki heyecan ve sevinç bizler için tarifi imkânsız bir mutluluk. Geleneğin, gelecekle buluşmasına katkı sağlayan Okçular Vakfı'na çok teşekkür ediyorum. Hepinize başarılar diliyorum." dedi.

18-10-201918-10-201918-10-201918-10-201918-10-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.