İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerimizle Bir Aradayız

Öğretmeniyle Güzel İstanbul Projesiyle,  bir haftaya yayılan 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlama etkinlikleri çeşitlilik kazandı.
Öğretmenlerimizle Bir Aradayız

Eğitim kurumları amaç, işleyiş ve ürün boyutuyla değerlendirildiğinde toplumun tamamını ilgilendiren kurumlardır. Bir ülkenin teknolojik anlamda gelişimi ve ekonomik kalkınmasının temelinde eğitilmiş insan gücü bulunmaktadır. Eğitilmiş insan gücü ise, doğrudan öğretmenler ve öğretmenlik mesleğiyle ilgilidir.

Toplumsal Farkındalığın Önemi

Etkileri ve sonuçları bütün toplumu ilgilendirdiği düşünüldüğünde; öğretmenlik mesleği bireyin, dolayısıyla toplumun kaderini belirleyen bir meslek­tir. Unutulmamalıdır ki her eğitim sistemi öğretmenlerin omuzlarında yükselir ve öğretmeninin niteliğini aşamaz.

Bu bağlamda, İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından hayta geçirilen Öğretmeniyle Güzel İstanbul Projesi kapsamında; öğretmenin toplumsal mesleki rolü ve toplumdaki statüsü konusunda yapılacak etkinliklerle, eğitim sistemimizin temel taşı olan öğretmenin yeterliliğini, fedakârlığını, diğerkâmlığını ve mensubu olduğu topluma hizmet etme aşkını bütün toplumun görmesi dolayısıyla toplumsal farkındalığı artırmak amaçlanıyor. 

Gönüllülük Esas

Öğretmenlerin eğitimsel etkinlik ve süreçlerde istekli görevler üstlenmesi, bağımsız projeler oluşturması, meslektaşlarının gelişimine destek olması, etkili öğrenme ve öğretme ortamları oluşturmada niteliği artıracak uygulamalar geliştirmelerini desteklemek istediklerini belirten proje koordinatörü Alper Eraslan, “Öğretmenlerimizin gönüllü katılımlarıyla oluşturulacak ilçe öğretmen etkinlik takımları/grupları hazırlık komisyonu çalışmalarımız devam ediyor.” dedi.

 Öğretmeniyle Güzel İstanbul Projesi, Öğretmenler Günü etkinliklerini spor, tiyatro başta olmak üzere bir dizi etkinlikle çeşitlendirdi.  Fatih Kültür Merkezinde “Tatar Çölü” isimli tiyatro gösterimine, farklı ilçelerimizden öğretmenlerimiz katıldı.  Tiyatro gösterimi, İBB Gençlik Meclisi ile İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün iş birliği ile öğretmenler günü etkinlik haftasına renk kattı.  Öğretmenler Günü kapsamında son olarak Küçükçekmece Şehit Fethi Sekin Öğretmenevinde bir program düzenlendi. Açılış konuşması İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Murat Altınöz’ün yaptığı etkinliğe Küçükçekmece Kaymakamı Harun Kaya, Küçükçekmece  Belediye Başkan Yardımcısı Besim Müftüoğlu, İlçe Millî Eğitim Müdür Vekili Necati Tekbaş ve öğretmenevi müdürü Yusuf Sabaz katıldı.

27-11-201827-11-201827-11-201827-11-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.