İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlerimiz Eğitim Sistemimize Hayat Veriyor

Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürümüz Sayın Hamza Aydoğdu, Üsküdar Atik Valide İmam Hatip Ortaokulumuzda silahlı saldırıya uğrayan Beden Eğitimi öğretmenimiz Alparslan Aldırmaz’ı ve çalışma arkadaşlarını ziyaret etti.
Öğretmenlerimiz Eğitim Sistemimize Hayat Veriyor

Üsküdar Atik Valide İmam Hatip Ortaokulu’nda bir kişi, tartıştığı Beden Eğitimi öğretmenimiz Alparslan Aldırmaz’ı silahla ayağından yaraladı.  Öğretmenimiz ambulansla Haydarpaşa Numune Hastanesine kaldırıldı.

Bugün Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürümüz Sayın Hamza Aydoğdu, İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Levent Yazıcı, Üsküdar İlçe Millî Eğitim Müdürü Sayın Sinan Aydın silahlı saldırıya uğrayan Beden Eğitimi öğretmenimiz Alparslan Aldırmaz’ı Haydarpaşa Numune Hastanesinde ziyaret etti.

 Ziyaret esnasında Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk, öğretmenimizi telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürümüz Hamza Aydoğdu, “Hayati tehlikesi bulunmayan öğretmenimize acil şifalar diliyorum. Öğretmenimize yönelik saldırıyı kınıyoruz, soruşturmanın takipçisi olacağız” şeklinde konuştu. Öğretmenimize acil şifalar dileyen İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı; “Adil ve insan merkezli eğitim sistemimiz öğretmenlerimizin omuzlarında yükseliyor” dedi. 

 

Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Sayın Hamza Aydoğdu, İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Levent Yazıcı, Üsküdar İlçe Millî Eğitim Müdürü Sayın Sinan Aydın daha sonra Üsküdar Atik Valide İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret ettiler. Öğretmenlerimizle bir araya gelerek geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Millî Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürümüz Sayın Hamza Aydoğdu,  Millî Eğitim Bakanlığımızın geniş bir aile olduğunu ve hepimizin nesillerimizin nitelikli eğitimi için var olduğunu vurgulayarak; “Biz bütün Bakanlık; bütün İl Millî Eğitim Müdürlükleri ve İlçe Millî Eğitim Müdürleri olarak öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin başarısı için varız.  Bizim var oluş sebebimiz öğretmenlerimiz ve öğrencilerimizdir.” dedi.

 Öğretmenlerin, eğitim yolculuğunun ana aktörü olduğunu hatırlatan İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, “Öğrencilerimiz, velilerimiz ve okullarımızla birlikte eğitim sistemimizin sütunlarından birini oluşturan öğretmenlerimize sahip çıkmamız ülke ve millet ödevimizin bir parçasıdır. Önceliğimiz öğretmenlerimizle birlikte hayatlarına dokunduğumuz öğrencilerimizin içlerinde saklı olan müfredatı açığa çıkarmaktır” ifadelerini kullandı. 

08-11-201808-11-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.