İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler Günü Hafta Boyu Sürecek

Millî Eğitim Müdürlüğümüz, bu yılki 24 Kasım Öğretmenler Gününü, hafta başından itibaren düzenlenecek çeşitli etkinliklerle kutlayacak.
Öğretmenler Günü Hafta Boyu Sürecek

İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğümüz 2023 Eğitim Vizyonu’nun üzerinde kurulduğu temel unsur olan öğretmenlerimize ilişkin bir etkinlikler dizisi hazırladı. İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz öğretmenler günü dolayısıyla İstanbul’da bir hafta boyunca kutlama yapılması için planlama yaptı. Etkinlikler 18 Kasım’da Beykoz “Öğretmen Yürüyüşü” ile başladı Sabancı Öğretmenevinde kahvaltı etkinliği ile devam etti. 19 Kasım Pazartesi gününden itibaren ise İl Kutlama Kurulu ile Öğretmen Yetiştirme Geliştirme Şubesi koordinesinde çeşitli panel, konferans, sergi ve ziyaretler düzenlenecek.

Daha iyi daha etkili daha verimli ve öğretmenlerimizin başrolü oynadığı bir süreç içerisinde kutlanacak Öğretmenler Günü kapsamında öğretmen yazarların eserlerinin ve fikirlerinin tanıtılacağı etkinlikler düzenlenecek. Türkiye’nin Maarif Davası kitabının müellifi merhum Nurettin Topçu’nun Topkapı Kozlu Mezarlığı’ndaki kabri de ziyaret edilecek.

20 Kasım Salı günü ise Cibali Şehit İlhan Varank Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde Prof. Dr. Fuat Sezgin’in hocalarının anlatılacağı bir konferans düzenlenecek. Konferansta, Sezgin’in İslâm bilimler tarihine yönelmesini sağlayan Hellmut Ritter üzerinde durulacak.

Öğretmenler günü kapsamında Üsküdar Validebağ Mustafa Necatibey Öğretmen Huzurevinin yanında hasta ve emekli öğretmenler de ziyaret edilecek. Şehit öğretmenlerin aileleriyle yemekte bir araya gelinecek.  İstanbul Üniversitesi’nde 22 Kasım Çarşamba günü heykel, hat sanatı,  cam işlemeciliği, resim, tezhip, ebru ve kaligrafi gibi eserlerin yer aldığı sergi açılacak.

Müdürlüğümüz bu yılki öğretmenler günü etkinliklerinde şehit öğretmenleri de unutmadı. Öğretmenler Günü kapsamında 23 Kasım Cuma günü Sultanahmet Camisinde şehit öğretmenlerimiz için mevlit programı tertip edilecek. İstanbul genelindeki bütün imam hatip liselerinde şehit öğretmenler için hatim okunacak. Ayrıca 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde şehit öğretmenlerin kabri ziyaret edilecek.

Öğretmenler Günü kutlamaları 24 Kasım Cumartesi günü Şişli Cemal Reşit Rey Konser Salonundaki törenle sona erecek.

18-11-201818-11-201818-11-201818-11-201818-11-201818-11-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.