İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenim Elimi Tut Projesi Eğitim Sertifika Programı

Çocuk hastalarla evde/hastanede eğitim sertifika programı eğitimi, Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi Akşam Sanat Okulu'nda başladı.
Öğretmenim Elimi Tut Projesi Eğitim Sertifika Programı

Hasta çocuk değil "çocuk hasta" kavramıyla yola çıkan ve çocukların hangi şart ve ortamda olursa olsun öğretmenlerle buluşmasını hedefleyen "Öğretmenim Elimi Tut Projesi" İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz, İl Sağlık Müdürlüğü ve Hayata Renk Ver Derneği tarafından yürütülüyor.

Çocuk, Çocuk Olunca İyileşir  

Projede çocukların çocuk olduklarında iyileşeceklerini tüm bireylere hatırlatarak toplumsal farkındalık yaratmayı ve her hastanede bir sınıf ve öğretmen olması için gerekli tüm düzenlemeler yapılıyor.

Proje kapsamında hastanede ve evde eğitim yapacak öğretmenlerin yetkinliklerini arttırmak ve hem tedavi gören çocuklara hem de kendilerine daha faydalı bir eğitim ortamı sağlamak amacıyla bir eğitim içeriği oluşturuldu.  

Hastanede çocuklarla buluşacak öğretmenlerin hastanede ve evde görev almaları ile ilgili başvurular 27 Ağustos 2019'da başladı. Çocuk hastalarla evde/hastanede eğitim sertifika programına bir günde 250 başvuru yapıldı.

Öğretmenlik Umut Mesleğidir

Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi Akşam Sanat Okulu'ndaki sertifika programı İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı'nın da katılımı ile başladı.  Projenin önemine değinen Yazıcı açılış konuşmasında hayatın karmaşıklığı içinde çocuklarımızın çocuk olarak iyileşmesi sürecinde yapılabileceklere dikkat çekti.

Duygu ve eylemi bir araya getiren Öğretmenim Elimi Tut Projesinin yarattığı farkındalığın çok değerli olduğunu belirten Yazıcı, "Öğretmenlik umut mesleğidir, evde/hastanede eğitim veren öğretmenlerimiz, hastanelerde umudu somut hâle dönüştürmektedirler. İstanbul ilinde başlattığımız bu hareket hastanede tedavi gören çocuklarımızı için umut ışığıdır. Şuna inanıyorum: Bu en temelde bir yürek projesi? Çocuklarımızın öğrenme arzularını canlı tutabilirsek büyük bir adım atmış oluruz. Çocuklarımızın eğitimle bağı kuruldukça umutları da güçlenecek. Çocuklarımızın eğitimle olan gönül bağını desteklersek onların iyi oluş süreci de hızlanacak. Ortak platformlarla bu süreci etkin hâle getireceğiz." ifadelerini kullandı.

Projenin hedefleri doğrultusundaki sertifika programı eğitimleri 6 Eylül Cuma gününe kadar devam edecek.  Evde/hastanede eğitim öğretmen başvuruları 15 Eylül'de tamamlandıktan sonra başvurusu uygun görülen öğretmenler için sertifika programı yeniden açılacak.

03-09-201903-09-201903-09-201903-09-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.