İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenme Sanatını Zenginleştirmek

Sultangazi Sabri Ülker Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans salonunda Tasarım Beceri Atölyelerine yönelik sürecin etkili biçimde işleyebilmesi amacıyla bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. 
Öğrenme Sanatını Zenginleştirmek

Tasarım Beceri Atölyeleri öğrencilerimizin düşünsel, duygusal, fiziksel ihtiyaçlarını destekleyecek şekilde oluşturuluyor. 2023 Eğitim Vizyonu’nda belirtildiği gibi ilimizdeki atölyelerimizdeki etkinlikler bilim, sanat, spor, kültür ve yaşam odaklı yapılandırılacak. Okullarımızda Tasarım Beceri Atölyelerini yaygınlaştırmak ve 2023 Eğitim Vizyonu hedefleri doğrultusunda öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için çalışmalar yürütmeye devam ediyoruz.  Bu çerçevede Sultangazi Sabri Ülker Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans salonunda Tasarım Beceri Atölyelerine yönelik sürecin etkili biçimde işleyebilmesi amacıyla bir bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 Programa İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Sultangazi İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Sayın İbrahim Demir, İl Temel Eğitim Şube Müdürümüz  Sayın Murat Gözüdok, Sultangazi İlçe Millî Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Murat Küçükkaya, Tasarım Beceri Atölyeleri İl Koordinatörü  Sayın Dr. Filiz Gülhan, Sultangazi ilçemizdeki okul müdürleri, öğretmenler ve mahalle muhtarları katıldı.

Öğretim Teknikleri Çeşitlenecek

Bilgilendirme toplantısında bir konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı, Tasarım Beceri Atölyelerinin 2023 Vizyonu’nun gerçekleştirilmesindeki en önemli adımlardan biri olduğunu belirtti. Tasarım Beceri Atölyelerinin bilim, sanat, spor, kültür ve yaşam alanlarındaki becerilerin geliştirilmesi ve öğrenilenlerin ürüne dönüştürülmesine yönelik amaçlarına değindi.  

2023 Vizyonu’nun temel amaçlarından birinin çağın ve geleceğin becerileriyle donanmış bireyler yetiştirmek olduğunu belirten Yazıcı, “Tasarım Beceri Atölyeleri duygu, düşünce ve eylem dengesini kurarak çocuklarımızın bütüncül biçimde gelişimine katkı sağlayacak. Çocuklarımızın okullarında sıkılmadan verimli bir şekilde vakit geçirebilecekleri, anlamlı öğrenmenin gerçekleşeceği ve yeteneklerinin keşfedilmesiyle ileride ilgi alanlarına yönelik mesleklere erişimlerinin de kolaylaşacağı bir sürecin içindeyiz. Aynı zamanda Tasarım Beceri Atölyeleri sayesinde öğretmenlerimiz öğretme sanatına zengin bir içerikle katkı sağlayacak ve öğretim teknikleri çeşitlenecek.” dedi.

Tasarlama ve Uygulama Becerileri

Toplantıda Tasarım Beceri Atölyeleri İl Koordinatörü Dr. Filiz Gülhan yaptığı sunumda Tasarım Beceri Atölyelerinin hedefleri, atölye türleri, pilot uygulamalarla ilgili süreç hakkında bilgi verdi. Atölyelerle öğrencilerin yaşam becerileri edinebilecekleri, küçük yaştan itibaren mesleki yeteneklerini keşfedebilecekleri ortamlar oluşturulacağının altını çizdi. Gülhan, Tasarım Beceri Atölyelerinde, çocukların tasarlama ve uygulama becerilerini geliştireceği çok sayıda materyal bulunacağını ifade etti. Okul müdürleri ve öğretmenlerin Tasarım Beceri Atölyeleri süreciyle ilgili sorularını  cevapladı.

Toplantı, Tasarım Beceri Atölyelerinin Sultangazi ilçemizdeki pilot okullara ve tüm paydaşlara faydalı olmasına yönelik dilek ve temennilerle sona erdi. 

24-04-201924-04-201924-04-201924-04-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.