İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"ÖĞRENİYORUM GÜÇLENİYORUM" AFET EĞİTİMİ SEMİNERİ ÜSKÜDAR ATA ORTAOKULU'NDA GERÇEKLEŞTİ

İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü desteğiyle, İl Müdürlüğümüz ve Okul Öncesi Eğitim Kurumları (OKED) iş birliğiyle yürütülen "Öğreniyorum Güçleniyorum Projesi" kapsamındaki farkındalık semineri İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür'ün teşrifleriyle Üsküdar Ata Ortaokulu'nda gerçekleşti.


 

6 Şubat depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı anarak konuşmasına başlayan İl Müdürümüz Murat Mücahit Yentür,  "6 Şubat depreminin yıldönümünde temel afet bilinci ve farkındalığının ne kadar önemli bir konu alanı olduğunu hepimiz acı tecrübelerle gördük. Bu vesileyle 6 Şubat depreminde kaybettiğimiz başta öğretmen, öğrencilerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet diliyorum. Halen yaralı olan kıymetli vatandaşlarımıza Allah'tan şifa diliyorum. Allah bir daha böyle bir acıyı bizlere yaşatmasın."  ifadelerini kullandı.

 Depreme hazırlıklı olmanın önemine değinen Yentür, "Birer eğitimci olarak depreme hazırlıklı olma bilincini özellikle okullardan başlayarak yaymalı, gereken tüm tedbirlerin alınması için üstümüze düşen görevleri yapmalıyız" şeklinde konuştu.

 Sivil toplum örgütleriyle ortak yürütülen eğitim iş birliklerini çok önemsediklerini belirten Yentür, "Bizim en önemli ve öncelikli hedefimiz çocuklarımızı hayata hazırlamak ve duyarlı birey olmalarını sağlamaktır. Bizler çocuklarımızın ilgi ve istidatlarına uygun eğitim ortamı sunarsak onlar kendi öz disiplinleriyle başarıyı bireysel çabalarıyla yakalayacaklardır." dedi.

 Projede emeği geçenlere teşekkürlerini ileten Yentür, bu çalışmaların çocuklarla beraber velileri kapsayacak şekilde genişletilerek yapılmasının önemine değindi.

 Program, yapılan sunumların ardından  gerçekleşen toplu fotoğraf çekimi ile sonlandı.

13-02-202413-02-202413-02-2024

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.