İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğreniyor Öğretiyoruz

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz AR-GE Birimi iç eğitimleri çerçevesinde KA1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Başvuru Formu detaylarıyla anlatıldı.
Öğreniyor Öğretiyoruz

Erasmus+ Programı kapsamındaki ana eylemlerden Bireylerin Öğrenme Hareketliliği için kullanılması gereken başvuru formu hakkında genel bilgiler veren Ömer Faruk Metin,  sonra formun içeriği üzerinde tecrübelerine dayanarak detaylı bilgiler sundu.  Daha sonra katılımcı kurum/kuruluşlar üzerinde durdu.

Hareketlik projelerinin Avrupa Gelişim planına uygun olması gerektiğine değindi. Zira Avrupa Gelişim planının amacı, kurumun stratejik gelişimine dâhil edildiğinde, eğitim ve öğretimin kalitesi üzerinde daha büyük bir etki sağlayacağı için, planlanan faaliyetlerin hem hareketliliğe katılacak olan kişilerle hem de kurumla bir bütün olarak ilgili olmasıdır.

Ardından projenin tanımı, öğrenme çıktıları, hazırlık, ana faaliyetler, takip, bütçe, özet,  katılımcı kurum/kuruluş listesi, bütçe özeti, kontrol listesi, doğruluk beyanı, ekler ve gönderim üzerinde durdu.

Yukarıda ele alınan hususlar ve Erasmus+ Programının diğer kuralları hakkında detaylı bilgi sunan Metin, ayrıca Bireylerin Öğrenme Hareketliliği projelerinin başarılı bir şekilde hazırlanması ve uygulanması bakımından proje sunacak kurumların nelere dikkat etmeleri gerektiğine dair soruları cevaplandırdı.

 

28-10-201828-10-201828-10-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.