İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilerimiz Pekin’den Ödülle Dönüyor

Çamlıca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Çin’de 2.Kemer ve Yol: Gençlik Kampı ve Öğretmen Çalıştayında ödül aldı.
Öğrencilerimiz Pekin’den Ödülle Dönüyor

İngilizce hazırlıklı fen ve sosyal bilimler proje okulu olan Çamlıca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Çin’in başkenti Pekin’de, 15-21 Kasım 2018 tarihleri arasında düzenlenen ‘2. Kemer ve Yol: Gençlik Kampı ve Öğretmen Çalıştayı’nda (2nd Belt and Road Teenager Maker Camp&Teacher Workshop) ülkemizi temsil etti.  

Kültürler Arası Etkileşim

Çin Halk Cumhuriyeti tarafından desteklenen programa Çamlıca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Ekonomik İşbirliği Teşkilatı Bilim Vakfı (ECOSF) tarafından davet edildi. Temelde İpekyolu güzergâhındaki ülkeleri bir araya getiren etkinlik kültürler arası alışverişi güçlendirmeyi, uluslararası iş birliğini teşvik etmeyi ve yeniliğe ilham vermeyi amaçlıyor. Programın katılımcıları için de 15 yaşını geçmemiş olmak şartı bulunuyor.

Çamlıca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerimiz ülkemizi en güzel şekilde temsil etmek ve tanıtmak için özenle hazırlandılar. Üsküdar Belediyesi’nin sponsor olduğu hediyeler, sergilenmek üzere götürülen kültürel öğelerin yanında ikramlık olarak Türk kahvesi ve lokum da yerini aldı. Okulun “Bugünün Gençlerini Yarının Liderlerini Yetiştiriyoruz” (We Raıse Today’s Youth Tomorrow’s Leaders) sloganımızın bulunduğu kitap ayraçları farklı ülkelerden gençlere ulaştırılmak üzere götürüldü.

Ülkelerini temsil etmenin onurunu yaşayan öğrenciler, danışman öğretmenleriyle birlikte çalıştaya hazırlandı. Danışman öğretmenler Yunus Erdoğan ve Şeyma Ahsen Pirinçveren eşliğinde, Sıla Eylül Gündüz, Mevanur Çabuk, Meryem Özdemir, Ece Çınar, Havva Gülsena Uysal çalıştaya katıldı.

Önemli Sonuçlar

Öğrencilerimiz robotik kodlama, lazer kesim teknolojisinin, bilgisayarın ve bilişimin eğitim materyallerine yansıması gibi farklı alanlarda çalışmalar yaptılar. Çamlıca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerimiz kırka yakın ülkeden, 267 öğrenci, 49 takımın 8 kategoride yarıştığı etkinlikte ‘Akıllı Robot’, ‘Lazer Kesim’ ve ‘Kısa Dijital Video’ alanlarında finale kaldılar. Öğrencilerimizden Meryem Özdemir ve Sıla Eylül Gündüz Best Maker olarak, Gül Sena Uysal Best Presentation alanında, Ece Çınar ve Mevanur Çabuk en iyi takım çalışması alanlarında Ülkemizi temsilen ödül aldılar. Okul Müdürümüz İlknur Hacıosmanoğlu, “Öğrencilerimiz buradan tüm hazırlıklarını yaparak gittiler. Programda önemli başarılara imza atacaklarına inanıyordum.” dedi.

Çamlıca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerimiz Pekin Büyükelçimiz Sayın Abdulkadir Emin Önen tarafından büyükelçilikte ağırlandı. Öğrencilerimizden çalıştay hakkında bilgi alan, izlenimlerini paylaşan büyükelçimiz Çin-Türkiye ilişkileri hakkında  da bilgi aktarımında bulundu. 

21-11-201821-11-201821-11-201821-11-201821-11-2018

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.