İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİ, ÖĞRETMEN VE VELİLER "İSTANBUL OKUYOR" ETKİNLİĞİNDE BULUŞTU

Öğrenci, öğretmen ve veliler; Kütüphane Haftası nedeniyle İstanbul Valiliği ve İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen il genelindeki tüm eğitim kademelerinde gerçekleştirilen "İstanbul Okuyor" etkinliğine katıldı.
ÖĞRENCİ, ÖĞRETMEN VE VELİLER

İl Millî Eğitim Müdürlüğü Maarif Kütüphanesinde başlayan okuma etkinliği, Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi'nde devam etti. Etkinliğe Vali Yardımcımız Sayın Hasan Hüseyin Can, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, İl Kültür ve Turizm Müdürü Sayın Coşkun Yılmaz, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Sayın Murat Altınöz, İl Millî Eğitim Müdürlüğü şube müdürleri, İl Millî Eğitim Müdürlüğü personeli ve öğrenciler katıldı. Vali Yardımcımız Sayın Hasan Hüseyin Can ve İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı Ahmet Hamdi Tanpınar Edebiyat Müze Kütüphanesi'nde öğrencilerle birlikte bir süre kitap okudu.

Saat tam 14.00'te başlayan etkinliğe ilkokul, ortaokul ve lise kademesinde il genelindeki tüm okullar aynı anda katıldı. Okuma halkaları kurulan okullarda renkli görüntüler oluştu. Öğrenciler hem okudular hem eğlendiler.

"Okumak hayatımızın vazgeçilmez bir parçası"

Etkinlikle çocukların ve gençlerin var olan okuma alışkanlıklarına dikkat çekmeyi amaçladıklarını belirten İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı şöyle konuştu:

"İstanbul Valiliğimizle birlikte Kütüphane Haftasında öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizle birlikte aynı anda okuduk. Nerde olursak olalım okumak hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olmalı. Bu farkındalığa dikkat çekmek için bugün burada hep birlikte okuyoruz.  Okumanın ruhu zenginleştiren, düşünce dünyamızı genişleten bizlere ilham veren, kendimizi keşfetmemizi sağlayan bir eylem olduğunu biliyoruz.  İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzde yürüttüğümüz" İstanbul'u Okuyorum", "Hayat Okumaya Değer" İstanbul Masal Okulu" projelerimiz okumanın ve öğrenmenin en canlı ve öğretici örneklerini sunuyor bize. Kültür ve sanatın beşiği olan şiirlere, şarkılara konu olmuş, tarihi dokusuyla dünyanın nadide şehirlerinden biri olan bu kutlu şehrimizi tüm kültürel, sanatsal mekânları, müzeleriyle en güzel şekilde okumaya devam edeceğiz. Bakanlığımız tarafından başlatılan "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak" Projesiyle kütüphane odaklı çalışmalarımız devam ediyor. Kütüphaneler öğrenmenin en canlı merkezidir. Çocuklarımızın öğrenme yolculuğunda kütüphaneleri merkez yaparak onları sanatsal, kültürel ve sosyal etkinliklerle buluşturmaya devam edeceğiz."

 

28-03-202228-03-202228-03-202228-03-2022

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.