İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müzik Akademisi

Hep birlikte akıl ve hayal gücüyle hareket eden Müzik Akademisi uzaktan eğitim sürecinde söyleşili bir konser programı gerçekleştirdi.
Müzik Akademisi

Dinlenmeyi talep eden müzisyenlerle harika buluşmalara ev sahipliği yapan İstanbul öğretmen Akademileri bünyesindeki Müzik Akademisi, eğitim ortamlarındaki müzik faaliyetlerine ışık tutmak, yol gösterici olmak,  öğretmenlerimizin başta Türk müziği olmak üzere dünya müziklerini tanımaları için alanında uzman isimler ile buluştuğu bir eğitim platformu olmayı hedefliyor.

Müzik Akademisi, öğretmenlerimizin gelişimini destekleme amacıyla faaliyetlerinde eğitim hikâyemize katkı sunan sanatçılar yanında çeşitli kurum ve kuruluş ile ilişki içinde olmayı,  öğretmenlerimizin ilham veren öğrenme yolculuğuna katkı sunacak çoklu iş birlikleri kurmayı önemsiyor.

Hep birlikte akıl ve hayal gücüyle hareket eden Müzik Akademisi uzaktan eğitim sürecinde söyleşili konser programı gerçekleştirdi. Türkiye'nin birbirinden değerli  sanatçılarıyla öğretmenlerimizi buluşturan Müzik Akademisi koordinatörü İlksen Kodal'ın moderatörlüğünü yaptığı programa iki değerli sanatçımız;  Kültür ve Turizm Bakanlığı ses ve saz sanatçısı Canan Sezgin Geylan ve TRT ses sanatçısı, bestekâr, koro şefi Yahya Geylan konuk oldu.

Değerli sanatçılarımız kuruluşundan beri Müzik Akademisine eğitimci olarak da katkı sunuyor, öğretmen ve öğrencilerimizle buluşup bilgi birikimlerini paylaşıyorlar. Sanatçılar müziklerinde keman, mandolin, gitar, flüt, yaylı tanbur, gitar gibi bir çok enstrüman çalıyorlar.

Evlerinde kurdukları ses ve görüntü kayıtları ile çalışmalarını sürdürüyorlar. Sürekli öğrenen ve kendilerini her alanda yetiştiren sanatçılarımız pandemi sürecindeki ev konserleriyle evde kalanlara moral olmakla kalmayıp   müziğimizin yaygınlaştırılmasına büyük katkı sağlıyorlar.

Müziğin farklı türlerinden oluşturulan renkli konser programı gönüllere dokundu. Sanatçılarımızın kapsamlı bir repertuvarla  Müzik Akademisinde verdikleri konseri yüzlerce kişi dinledi.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.