İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

´´MÜZE YOLUYLA EĞİTİM´´ Protokolü İmzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Rahmi M. Koç Müzesi arasında  Müze Eğitim Protokolü İmzalandı.
´´MÜZE YOLUYLA EĞİTİM´´ Protokolü İmzalandı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Rahmi M. Koç Müzesi arasında imzalanan protokolle bu yıl, 14.800 öğrenci ve 740 öğretmen Müzenin hazırladığı Eğitim Paketinden ücretsiz faydalanacaklar.

2002-2003 Eğitim Öğretim yılından bu yana her yıl, Müdürlüğümüz ile Rahmi M. Koç Müzesi arasında yapılan protokollerle dezavantajlı bölge okullarındaki öğrencilerimizin ücretsiz faydalandıkları Müze Eğitim Paketinden bu yıl rekor seviyede öğrencinin faydalanması için 23 Ekim’de imzalar atıldı.

İl Milli Eğitim  Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ   ile Rahmi M. Koç Müzesi Genel  Müdürü Ertuğrul DURU’nun imzaladığı proje kapsamında 14.800 öğrenci ve 740 öğretmen Müzenin hazırladığı Eğitim Paketinden ücretsiz faydalanacaklar.

Bugüne kadar 1946’sı devlet okulu olmak üzere 3430 okuldan yaklaşık 215 bin öğrencinin katıldığı, müfredat kazanımlarımızla uyumlu ve her seviyeden öğrencinin modern yaklaşımlarla donatıldığı Eğitim Paketiyle öğrenciler; bir yandan Müze Kültürüne haiz olurken öte yandan da okul ortamı dışında yaparak yaşayarak öğrenmenin tadını çıkarıyorlar.

Belirlenen 370 okulun Eğitim Öğretim yılı boyunca oluşturulacak takvimle faydalanacağı proje Kasım ayıyla beraber hayata geçecek.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.