İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Müze Yoluyla Eğitim” Devam Ediyor.

Eğitim-öğretimin temel destekleyicilerinden olan Müze Gezilerini daha nitelikli ve müfredat kazanımlarına uygun hale getirmek için kolları sıvayan İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz, önemli bir ortaklığa daha imza attı.
“Müze Yoluyla Eğitim” Devam Ediyor.

“Müze Yoluyla Eğitim Projesi” kapsamında “İstanbul Balmumu Müzesi” ile yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde 10.000 öğrenci ve 500 öğretmen, Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan müzeyi ücretsiz gezme fırsatı yakalayacak.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ’ın makamında gerçekleşen imza töreninde; Müze Müdürü Zeynep DEMİR ve İl Milli Eğitim Strateji Geliştirme Şube Müdürü Murat ADALI da yer aldılar.

Bu önemli protokol başka bir ilki de bünyesinde barındırıyor. Bugüne kadar ki protokollerde “dezavantajlı” bölge okullarına öncelik tanınıyor ve geziye katılacak okullar belirleniyorken; bu kez geziyi talep eden “ilk250”okul ücretsiz olarak müzeden yararlanacaklar. Bu yolla tüm İstanbul okullarının projede yer alması amaçlanıyor. 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.