İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mustafa Kutlu Kısa Hikâye Yarışması Ödül Töreni

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzle Pendik Belediyesi tarafından 2023 Eğitim Vizyonu perspektifiyle düzenlenen Mustafa Kutlu Kısa Hikâye Yarışması'nın ödül töreni yapıldı.
Mustafa Kutlu Kısa Hikâye Yarışması Ödül Töreni

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzle Pendik Belediyesi tarafından 2023 Eğitim Vizyonu perspektifiyle edebiyatımıza/düşünce dünyamıza yerli bir yaklaşımla büyük bir katkı sunan Mustafa Kutlu Kısa Hikâye Yarışması düzenlendi. Yarışmanın konusu insana, aileye, topluma merhametli bir gözle bakan Mustafa Kutlu tarafından "merhamet" olarak belirlendi.

Yarışmanın temasının amacı, toplumda merhametle ilgili farkındalık düzeyini yükseltmek, merhametin bireysel ve toplumsal yaşamdaki önemine dikkat çekmek. Aynı zamanda kadim değerlerimizi hatırlayarak gençlerde bilinç oluşturulması da hedeflendi. Merhametle ilgili yaklaşımları hikâye aracılığıyla anlatmayı öne çıkaran yarışma, liselilerin duygu ve düşüncelerini yazıyla ifade etmelerini desteklerken onların hikâyelerini başkalarıyla paylaşmalarına imkân tanıdı.

Mustafa Kutlu Hikâye Yarışmasına tüm ilçelerimizden 1.250 lise öğrencisi katıldı. Gelen hikâyeler arasından seçilen ilk üç eser ödül almaya hak kazandı. Yarışmada Bahçelievler Anadolu Lisesinden Irmak Ulusoy birinci, Gaziosmanpaşa Anadolu Lisesinden Yunus Emre Keskin ikinci, Bakırköy Anadolu İmam Hatip Lisesinden İlknur Güleç üçüncü oldu.

Ödül Töreni

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Maarif Kütüphanesi'nde gerçekleşen ödül törenine  İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Pendik Belediye Başkanı Sayın Ahmet Cin, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız  Sayın Levent Özil, Pendik Belediyesi Başkan Yardımcısı Sayın  Hakan Öğütçü, Pendik İlçe Millî Eğitim Müdürü Sayın Aytekin Yılmaz ve Pendik Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Sayın Mustafa Kemal Çalıkçı, dereceye giren öğrenciler ile okullarının müdürleri katıldı.

Birinci olan öğrencimiz Bahçelievler Anadolu Lisesi'nden Irmak Ulusoy adına 3 bin liralık ödül ve plaketi Okul Müdürü Abdurrahman Topuz'a İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı ve Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin tarafından takdim edildi. İkinci olan öğrencimiz Gaziosmanpaşa Anadolu Lisesi'nden Yunus Emre Keskin'e 2 bin liralık ödül ve plaketini İl Millî Eğitim Müdür Yardımcımız Levent Özil ve Pendik Belediyesi Başkan Yardımcısı Hakan Öğütçü takdim ettiler.

Üçüncü olan öğrencimiz Bakırköy Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden İlknur Gülgeç adına bin liralık ödül ve plaketi Okul Müdürü Yusuf Erkul'a Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytekin Yılmaz ve Pendik Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Mustafa Kemal Çalıkçı tarafından takdim edildi.

Ödül töreninde konuşma yapan İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı "Yarışmanın başlangıç sürecinden itibaren bize katkı sunan, bizimle yol arkadaşlığı yapan Pendik Belediye Başkanımız Ahmet Cin Bey'e ve çalışma arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum. Geleceğin hikâyecilerinin, yazarlarının eserlerini bir hikâye kitabında buluşturacağı için... Yazılanlar çok kıymetli, her hikâyede içimizden birileri var. Yeni projelerle öğrencilerimizin yanında durmaya devam edeceğiz. Sağlıklı günler diliyorum." şeklinde konuştu.

 

 

26-04-202126-04-202126-04-202126-04-202126-04-202126-04-202126-04-2021

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.