İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Musiki Topluluğu Ziyareti

Hakkı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi musiki topluluğu İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzü ziyaret etti.
Musiki Topluluğu Ziyareti

Hakkı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi, Türkiye'nin ilk proje okullarından biri olarak 2014 yılında Üsküdar'da kuruldu. Özel yetenek sınavıyla öğrenci alan okulumuzda hem musiki alanında hem hat alanında hem hafızlık pekiştirme alanında hem de fen ve sosyal bilimler alanında çok çeşitli programlar yürütülmekte. İlk mezunlarını bu sene veren okulumuz, musiki sınıfıyla öne çıktı. Okulumuzun musiki programı marş ve ezgi, Türk halk müziği, Türk sanat musikisi ve dinî musiki olmak üzere dört alanda öğrencilerimizin yetişmesine katkı sunuyor. 

Öğrencilerimizin kurdukları ve onlarca öğrenciden oluşan musiki topluluğu hem yurt içinde hem de yurt dışında gerçekleştirdikleri konserlerle imam hatiplilerin her alanda başarılı olabileceklerini gösteriyor.

Hakkı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi musiki topluluğu İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzü ziyaret etti. Geniş çaplı müzik topluluğunun ağırlandığı toplantıya İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, İl Millî Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Mustafa Akhan, Hakkı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürümüz Hamdi Kocakaya, Müdür yardımcımız Ali Alpsar, öğretmenimiz Hüseyin Suiçmez'in yanı sıra  öğrencilerle basın mensupları katıldı. Halk müziği, dinî musiki, ezgi, marş gibi bütün repertuvarı geniş bir şekilde öğrenen öğrencilerimiz deneyimlerinden hareketle musiki alanındaki çalışmaları hakkında bilgi verdiler. 

Çok Yönlü Çalışmalar

Öğrencilerin 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda kendilerini sanatla geliştirip ifade etmesinin önemine işaret eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Levent Yazıcı "Sanat eğitiminin insanın yaşantısında ve toplumların sosyokültürel yapısının oluşmasında ne denli önemli olduğunu biliyoruz.  2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda kültür ve sanata meraklı ve duyarlı, nitelikli bireyler yetiştirmek için elbirliği ile çalışıyoruz. Hakkı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi, güzel sanatlar lisesinin imam hatip tarzında bir okulumuz. Öğrencilerimizin halk müziği, dini musiki, ezgi, marş gibi bütün repertuvarı geniş bir şekilde öğretmeleri çok önemli. Öğrenci ve öğretmenlerimizin tecrübelerini birebir dinlemek başlı başına değerli... İl Millî Eğitim Müdürlüğü olarak musiki alanındaki çok yönlü çalışmalarınızda sizlere her türlü desteği vermeye hazırız. Şunu da belirtmek isterim: Böylesine geniş çaplı bir müzik topluluğunun çalışmalarına katkı sunmak büyük bir mutluluk kaynağı. İnanıyorum ki sizler Türk kültürüne ve musikisine çok büyük hizmetlerde bulunacaklar. Çalışmaların başarıyla yürütülmesine katkı sunan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. " şeklinde konuştu.

Musiki programında okuyan İstanbul Üsküdar Hakkı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerimiz konuşmaların ardından ufak bir konser verdi. 

15-08-202015-08-202015-08-202015-08-202015-08-202015-08-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.