İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mülteci Çocuklar İçin Kapsayıcı Eğitim

Mülteci Çocuklar İçin Kapsayıcı Eğitime Doğru Projesinin üçüncü ortaklık toplantısı Bulgaristan’ın Plovdiv şehrinde  yapıldı.
Mülteci Çocuklar İçin Kapsayıcı Eğitim

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün koordinatörlüğünde yürütülmekte olan Erasmus+ Programı Ana Eylem 3: Politika Reformuna Destek – Eğitim Öğretim ve Gençlik Yoluyla Sosyal İçerme Projeleri kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından hibe desteği sağlanan Mülteci Çocuklar İçin Kapsayıcı Eğitime Doğru Projesinin (TIEREF) üçüncü ortaklık toplantısı Bulgaristan’ın Plovdiv şehrinde  yapıldı.

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz adına Hayat Boyu Öğrenme Şube Müdürü Veysi Çivilibal ve Proje Koordinatörleri Figen Sekin ve Ömer Faruk Metin katıldı.

Ev sahibi kurumun ve proje koordinatörü adına şube müdürü Veysi Çivilibal’ın açılış konuşmalarının ardından, proje koordinatörü Figen Sekin’in eylem planına göre mevcut durum gözden sunumu ve proje kapsamında geliştirilmekte olan iş paketleri ile ilgili kapsamlı görüşmeler ile devam etti.

Oturumlarda Neler Ele Alındı?

Oturumlar boyunca iyi uygulama geliştirme ve değerlendirme metodolojisi veri tabanı iş paketi kapsamında mültecilerin öğretme ve öğrenme kaynakları, yöntemleri, araçları ve mekanizmalarının toplanması ve sınıflandırılması için çerçeve geliştirilmesi üzerinde duruldu. Mülteci öğrencilerin önceki bilgi ve öğrenme sürecinde kazanılan öğrenme çıktılarının tanınırlığı ve geçerliliğinin onaylanması için değerlendirme metodolojisini içeren çevrimiçi araçlara temas edildi. Akran destekli öğrenme müdahale yöntemi iş paketi kapsamında “Rehber”; Kapsayıcı eğitime yönelik çevrimiçi işbirlikçi değişim portalı ve kaynak deposu ve portalın alfa / beta son sürümlerinin geliştirilmesi konularında lider ortakların detaylı sunumları yapıldı. Ardından görüş alışverişinde bulunuldu.

Diğer Çalışmalar ve Gelecek

Proje koordinatörü Figen Sekin, ortaklara iyi uygulamaların tespit edilmesi konusunda yapısal, sonuç odaklı ve sürdürülebilir etkiye sahip uygulamaların belirlenmesi ve portala yüklenmesinin önem arz ettiğini belirtti. Şube Müdürümüz Veysi Çivilibal Türkiye’den bu konuda güçlü örnekler olduğunu ve proje kapsamında bu örneklerin diğer ülkelerin de faydasına sunulacağını ifade etti.

Grup çalışmaları şeklinde devam eden ve iki tam gün süren toplantı iş paketleri ile ilgili eylem planının revize edilmesi, ilerleyen süreçte gerçekleştirilecek çevrimiçi ve yüz yüze ortaklık toplantılarının planlanması ve yaklaşan ilerleme raporuna yönelik hazırlanması gereken belge ve dokümanlar ile ilgili görüşmelerin ardından sona erdi.

05-04-201905-04-201905-04-201905-04-201905-04-201905-04-201905-04-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.