İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Ömer Faruk YELKENCİ´nin Zafer Haftası ve 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Müdürümüz Ömer Faruk YELKENCİ´nin Zafer Haftası ve 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz, Saygıdeğer Velilerimiz ve Kıymetli Maarif Ordumuz;

Ağustos ayı tarihimizde büyük zaferlerin yaşandığı aydır. 26 Ağustos Malazgirt ve 30 Ağustos Zaferleri bunlardan ikisidir. Birincisi bu toprakları bize yurt yapmış ikincisi ise kıyamete kadar bunun değişmeyeceğini perçinlemiş, tescil etmiştir.

26 Ağustos bir kaderin yeniden çizilmesinin, 30 Ağustos ise önceki kaderi diğerine bağlayan, bir tarihi şanlı bir tarihin içine örgüleyen büyük ve anlamlı zaferlerin adıdır.

30 Ağustos Zaferi tarih boyunca lüzum gördüğünde yeniden dirilen ve fakat hep güçlü bir şekilde var olan bir milletin dünya durdukça söylenecek destanıdır. Öyle ki her yeni nesil için bir iftihar vesilesî olsun ve aynı zamanda ders alınarak geleceğe daha güçlü bakılması sağlansın.

Türkiye Cumhuriyeti’nin bu büyük zaferler üzerine inşa edildiğini unutmadan 1071 Malazgirt Zaferi ile bu toprakların kapısını açarak vatan kılan Alparslan´ı, 30 Ağustos 1922’de bu büyük zaferi kazanarak; böylece devletimizi bize hediye eden Gazi Mustafa Kemâl Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve şûkranla yâd ediyoruz.

30 Ağustos Zafer Bayramınız kutlu olsun.

 

 Ömer Faruk YELKENCİ

                               İstanbul Millî Eğitim Müdürü

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.