İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Ömer Faruk YELKENCİ’nin Yarıyıl Tatili Mesajı

Müdürümüz Ömer Faruk YELKENCİ’nin Yarıyıl Tatili Mesajı

Malum olduğu üzere öğretmenler, eğitim süreçlerinde uyguladıkları yöntemlerle çocuklarımızın geleceğini inşa ederler. Onların biricikliğini dikkate alır, ilgi alanlarının farkına varıp, keşfetmeye ve o yönde çocuklarımızın önünü açmaya çalışırlar.

Kıymetli Meslektaşlarım,

Sizler öğrencilerimizin derdiyle dertlenen, sevinciyle mutlu olan, onlara en az anne-babaları kadar yakınsınız. Sizler nesillerin inşasında önderlik yapan kişilersiniz. Büyük bir vazife şuuru ile görevinizi yürüterek kutlu mesleğimizi icra etmektesiniz. Geleceğin Büyük Türkiye’ si sizlerin gayretleri ile şekillenmektedir. Bu fedakâr emeklerinizi yürekten kutluyor, hepinize teşekkür ediyorum.

Her zaman olduğu gibi bu dönem de büyük bir özveri ile çalıştınız. Geleceğimiz olan gençleri çağı anlama ve anlamlandırmada, geçmişi sağlıklı değerlendirme ve geleceği doğru inşa etmede onlara ufuk açtınız. Bu gayretinizden dolayı sizleri tebrik ediyorum.

Saygıdeğer Velilerimiz,

Bizi eğitim süreçlerinde yalnız bırakmayıp var gücünüzle evlatlarınıza destek olmaya çalıştınız. Emeklerinizden ötürü sizlere teşekkür ediyorum. Gerek eğitim öğretim gerekse tatil süreçlerinde evlatlarınızla daha çok vakit geçirmenizi, daha güzel yarınlar adına sizlerden bekliyorum.

Saygıdeğer Velilerimiz, oyun, çocuğun en önemli işidir. Yetişkinler olarak mesleklerimiz bizler için ne kadar önemliyse oyun da çocuklarımızın hayatında o kadar önemlidir. Öğrencilerimize verilecek en güzel karne hediyesi onlarla beraber geçirilecek nitelikli zamandır. Çocuklarımızla ne kadar nitelikli zaman geçirirsek onların gelişimlerine o kadar olumlu katkıda bulunmuş oluruz. Aynı zamanda onlar da ileride biz büyükleri ve kuracakları aileleriyle nitelikli zaman geçirmeyi arzu edeceklerdir.

Tatilde evlatlarınızla daha nitelikli zaman geçirebilir, yaşadığımız bu güzel şehri gezebilir, çevrelerini, tarihlerini görerek yaşayarak öğrenmelerini sağlayabiliriz. Evlatlarımıza ayıracağımız zaman, yarınların mutlu ve bilinçli anne babalarının anahtarı olacaktır.

Değerli Velilerimiz, Sevgili Öğrencilerim, İstanbul’ da bütün tarihimizi baştan sonuna öğrenebilecek imkân var. İstanbul’u okumayı öğrenmeliyiz. Öğrencilerimin kendilerine bu doğrultuda bir plan yapmalarını ve uygulamalarını öneriyorum.

Bunun için bu tatil süresi size kısa gelebilir. İyi planlandığında, İstanbul öğrencilerimize verimli bir öğrenme imkânı sunacaktır. Bir tarihçi olmanın verdiği motivasyonla söyleyebilirim ki tarihimizi bilmemiz geleceğimizi inşa edebilmemizi sağlayacaktır. Çocuklarımızın asıl ihtiyacı başarıdan ziyade sizin ilginiz ve sevginizdir. Hepinize çocuklarınızla birlikte huzurlu tatiller temenni ediyorum.

Sevgili Öğrencilerim,

Bakanlığımızın hedefleri çerçevesinde İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğümüzün yürüttüğü projelerin gerçekleşmesi noktasında bütün eğitim sistemine yansıyan çalışmalar yaparak, çok verimli bir dönem geçirmemizde büyük katkılarınız oldu. Bu noktada sizlere hususen teşekkür ediyorum.

Derslerde gösterdiğiniz başarı ve sosyal-kültürel etkinliklere katılımınızdan ötürü sizleri tebrik ediyor, bu çabanızın devamını diliyorum. Almış olduğunuz bu eğitim öğretimin ve bilginin iyi bir insan olmanız için sizlere verildiğini unutmayınız. Ahlâktan yoksun bir bilginin size de çevrenize de bir faydası olmayacağını hatırınızdan çıkarmayınız. Her eğitim öğretim yılında farklı bilgilerle donansanız da bunların hep aynı amaca hizmet ettiği değişmez bir gerçektir. Bu halde size düşen daima iyi bir insan olmaktır. Bu yüce amaç doğrultusunda her gün yenilenerek, gelişerek emekleri boşa çıkarmayacağınıza inanıyorum.

Yarıyıl tatilinde spor yapmanızı, kitap okumamızı, sinema, tiyatro, müze ziyaretleri ile tarihi mekânları gezmenizi öneriyorum. Şehrimiz tarihi dokusu ve coğrafi özellikleri itibariyle birçok zenginliği barındırıyor. Velilerimizin bu konuda çocuklarımızı yönlendirmelerini bekliyor, hepinize dolu dolu bir tatil diliyorum. Karne heyecanınızı yürekten paylaşıyorum.

  

Ömer Faruk Yelkenci

İstanbul Millî Eğitim Müdürü 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.