İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Ömer Faruk YELKENCİ’nin 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

Müdürümüz Ömer Faruk YELKENCİ’nin 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü Mesajı

TESİRİ DÜNYA DURDUKÇA SÜRECEK BÜYÜK BİR ZAFER: ÇANAKKALE 

İngiliz donanmasına komutanlık eden General Hamilton’un Türk askerini tarif eden

- Namlusunun ucunda Cennet’i gören Mehmetçik’e karşı nasıl başarılı olunabilir ki?

sözleri bir hakkın teslimi ve aynı zamanda bir acziyetin ifadesi idi. İstiklâl ve istikbal şairimiz Âkif’in “Eski dünya yeni dünya bütün akvam-ı beşer” diyerek kastettiği neredeyse bütün dünyaya karşı savaşıyor olmak, bu coğrafyada bu aziz milletin bir kader elbisesi gibidir. Ancak burada sui emelleri olanların her defasında mağlup olmaları da onların kader elbisesidir. Dünya durdukça bunun böyle olacağını muarızlarına defalarca öğreten bu millet, yakın zamanda 15 Temmuz’da, bugün de Suriye’de en büyük örneklerle anlatmaktadır. Bu aynı zamanda Gazi Mustafa Kemâl Atatürk’ün milleti adına söylemiş olduğu “bağımsızlık ve özgürlük benim karakterimdir” sözünün açık bir tezahürüdür.

18 Mart Çanakkale Zaferimizin 103. yıldönümünde;  bütün şehitlerimizi ve müteveffa gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anarken, hayatta olan gazilerimize sağlık diliyorum. Çanakkale’deki şuurun, birlik beraberliğimizin daha da güçlenmesine vesile olması dileklerimle; Çanakkale’yi, 15 Temmuz’u ve Zeytin Dalı’nı destan kılan Milletimizin tüm zaferleri kutlu olsun!

 Ömer Faruk YELKENCİ

İstanbul Millî Eğitim Müdürü

                                                                                                                                                            

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.