İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüz Ve Maya Vakfı Suriyeli Çocuklar İçin Bir Arada

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Maya Vakfı arasında; Suriyeli çocukların eğitim sistemine entegrasyonu, psikolojik iyileşmesi ve rehabilitasyonunu amaçlayan yeni bir program için protokol imzalandı. 
Müdürlüğümüz  Ve Maya Vakfı Suriyeli Çocuklar İçin Bir Arada

İl Milli Eğitim Müdürümüz  Ömer Faruk YELKENCİ ve Maya Vakfı Başkanı Esra ÖZSÜER tarafından imzalanan protokol, Suriyeli çocukların eğitim sisteminden en iyi şekilde faydalanabilmeleri için kapsamlı bir proje içeriyor.

Bu yeni işbirliği, “Travmaya Maruz Kalmış Suriyeli Mülteci Çocuklara Yönelik Psikososyal Destek Ve Travma Rehabilitasyonu Faaliyetleri” kapsamında yapılacak projeler için bir başlangıç niteliği taşıyor

Müdürlüğümüz Hayat Boyu Öğrenme Şubesi ve Maya Vakfı’nın uzman klinik psikolog ekibi ortaklığıyla yürütülecek projede, çocuklara yaratıcı sanat terapi seansları uygulanacak, öğretmenler ve ebeveynlere travmaya maruz kalmış olan çocukları eğitirken özen gösterilmesi gereken konularda destek olacak seminerler düzenlenecek, tüm okul personelleri de proje sürecine dahil edilerek eğitimden geçirilecektir. Tüm çalışmaların yalnızca çocuklarla sınırlı kalmayarak, öğretmenler, okul personeli ve aileleri de kapsayacak olması projenin etkilerinin sürdürülebilir olması açısından büyük önem taşıyor.

22-10-2016

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.