İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"MÜCEVHER TAKI SERGİSİ"NİN AÇILIŞI MÜDÜRLÜĞÜMÜZ SERGİ SALONUNDA GERÇEKLEŞTİ

Küçükçekmece Kuyumculuk Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kuyumculuk Teknolojisi Bölümü tarafından hazırlanan "Mücevher Takı Sergisi"nin açılışı, Müdürlüğümüz sergi salonunda gerçekleşti.


Serginin açılışı, Vali Yardımcımız Mustafa Kaya, İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, İstanbul Milletvekilimiz Seda Gören Bölük, İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Mustafa Atayık, Küçükçekmece Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu, İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyesi Murat Hazıroğlu, İstanbul Mücevher İhracatçılar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Şaşmaz, İstanbul Küçükçekmece Millî Eğitim Müdürü Murat Gözüdok, öğretmen ve öğrencilerimizin katılımlarıyla gerçekleşti.

Açılış programında konuşan İl Müdürümüz Yentür, "İl Müdürlüğümüz bünyesinde böyle anlamlı ve sanatsal bir etkinliğe ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Meslek liselerimiz değişen ve gelişen çağımızın ihtiyaçlarına cevap vermek adına büyük atılımlar göstermektedir. Meslek liselerimizde eğitim gören öğrencilerimiz yetkinlikleriyle tüm sektörlerde aranan ve talep edilen bireyler duruma gelmiştir." ifadelerinde bulundu.

Türkiye Yüzyıl'ının öğrencilerimizin omuzlarında yükseleceğinin altını çizen Yentür, "Dünyada çok büyük bir yarış var. Bilgisini teknolojiyle buluşturan, aşk ile işini yapan insanlar bu yarışta fark yaratacaklardır. Bizler, sizleri bu farkındalıkta bireyler olarak görüyoruz. Akademik yetkinliklerin yanında fark yaratacak atılımlarla geleceğimiz, sizlerin omuzlarınızda yükselecektir." şeklinde konuştu.

Meslek liselerimizin sektör temsilcileri ve yetkin firmalarla yaptığı protokollerin önemine değinen İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür, tüm sektörlerle olan iş birliklerinin ve çalışmaların sayısını artıracaklarını belirtti.

Kurdele kesiminin ardından katılımcılar, Küçükçekmece Kuyumculuk Teknolojisi Bölümü öğrencilerinin tasarlayıp, ürettiği takı ve mücevheratlardan oluşan sergiyi gezerek, eserler hakkında bilgi aldı.

 

23-02-202423-02-202423-02-202423-02-202423-02-2024

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.