İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MONTESSORİ FARKINDALIK EĞİTİMİ ZEYTİNBURNU ŞEHİT ÖMER CANKATAR İLKOKULU'NDA GERÇEKLEŞTİ

Müdürlüğümüzce düzenlenen "Montessori Farkındalık Eğitimi" İl Millî Eğitim Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür'ün teşrifleriyle Zeytinburnu Şehit Ömer Cankatar İlkokulu'nda gerçekleşti.
 MONTESSORİ FARKINDALIK EĞİTİMİ ZEYTİNBURNU ŞEHİT ÖMER CANKATAR İLKOKULU'NDA GERÇEKLEŞTİ

Çocukların bireysel becerilerine ve ilgi alanlarına, bireysel öğrenme hızına ve karakter özelliklerine uygun öğrenme yöntemlerinin başında gelen "Montessori Farkındalık Eğitimi" programında konuşan İl Müdürümüz Doç. Dr. Murat Mücahit Yentür, hafta sonları farklı okullarımızda gerçekleştirilen çok farklı etkinliklere gösterilen teveccühün mutluluk verici olduğunu dile getirdi.

Öğretmenlik mesleğinin önemine değinen Yentür, "İçinden aydınlanmayan, dışını aydınlatamaz sözü, öğretmenlik mesleğini anlatan en güzel sözlerden biridir. Bizler öğretmenler olarak bilgi tecrübe ve deneyimlerimizi çocuklara aktarırken aynı zamanda devrin ve çocukların ihtiyaçlarına göre kendimizi yenilemeli ve şekillendirmeliyiz." dedi.

'Okulda Üniversite, Üniversitede Okul'

Öğretmenlerin mesleki ve alan bilgilerini geliştirmeye yönelik yapılan çalışmaları aktaran Yentür, "Bizler eğitimin uygulama alanında elde ettiğimiz tecrübelerin değerlendirilmesi ve geri dönüt mekanizmasıyla geliştirilmesine yönelik çalışmalarımızı her geçen gün artırıyoruz. Bu anlamda üniversitelerimizle iş birliklerimizi geliştirerek sürdürüyoruz. Ülkemiz genelinde ilk olarak İstanbul'da başlattığımız, 'Okulda Üniversite, Üniversitede Okul' anlayışıyla, üniversitelerdeki akademisyen hocalarımızdan mesleki anlamda birçok alanda faydalanırken aynı zamanda sahadaki meslektaşlarımızın bilgi, tecrübe ve deneyimlerini eğitim fakültesindeki genç öğretmen adaylarına aktarımını sağlayarak, geleceğin öğretmenlerinin yetiştirilmesine önemli katkılar sunuyoruz." ifadelerinde bulundu.

Her çocuğun özel olduğu anlayışı üzerine kurulu Montessori modelinin eğitime katkılarına değinen İl Müdürümüz Yentür, "Birçok öğretim metodundan faydalanarak öğrencilerimizi geleceğe hazırlamalıyız. Çocuklarımızı yarının dünyasına hazırlarken milli, manevi, insani ahlaki ve vicdani değerlerle süslü, tüm insanlık için bilgi ve görgüsünü paylaşan bireyler olarak yetişmelerine vesile olmak en önemli önceliğimiz olduğunu unutmamalıyız." şeklinde konuştu.

Program teşekkür konuşmaları ve toplu fotoğraf çekimin ardından sona erdi.

 

11-02-202411-02-202411-02-202411-02-2024

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.