İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİNİK RESSAMLAR ÖDÜLLERİNİ ALDI.

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı işbirliğiyle hayata geçirilen Yemekte Denge Eğitim Projesi kapsamında düzenlenen “Dengeli Besleniyorum Resim Yarışması” sonuçları açıklandı.
MİNİK RESSAMLAR ÖDÜLLERİNİ ALDI.

         Dengeli beslenmenin yaşam boyu alışkanlıklara dönüşmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen yarışma, Türkiye’nin 10 ilindeki 500 okulda 2. 3. ve 4. sınıf öğrencileri arasında yapıldı. Her ilde MEB tarafından oluşturulmuş tarafsız bir komisyon tarafından seçilen öğrencilerden üçüncü olan Gaziosmanpaşa İlçesi Gazipaşa İlkokulu 3/A sınıfı öğrencisi Şeymanur YAĞIŞ’a kablosuz MP3 çalar, ikinci olan Fatih ilçesi Çapa İlkokulu 4/B sınıfı öğrencisi Dilem Yaren KARADENİZ’e  Scooter, birinci olan Sarıyer Süleyman Çelebi İlkokulu 4/K sınıfı öğrencisi Irmak YILDIZ’a da  bisiklet hediye edildi. 


           İlimizde 50 okulda gerçekleştirilen proje kapsamında düzenlenen “Dengeli Besleniyorum Resim Yarışması” ödülleri 2 Haziran Salı günü İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ, İl Milli Eğitim Temel Eğitim Şube Müdürümüz Timur TUĞRAL, Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı Genel Sekreteri Begüm MUTUŞ, Sabri Ülker Vakfı İletişim Direktörü Ebru  TİMUR, dereceye giren öğrenciler, öğrencilerin sınıf öğretmenleri, okul müdürleri, İl Mem ARGE Birimi Üyeleri ve Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı proje yürütme ekibi katıldı.

“Dengeli Besleniyorum Resim Yarışması” ödül töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ;

‘’Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğümüz ve Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Vakfı işbirliğinde hayata geçirilen Yemekte Denge Eğitim Projesi kapsamında ilimizde 50 okulumuzda eğitimler ve programlar gerçekleştirdik. Bugün proje kapsamında düzenlenen ‘’Dengeli Besleniyorum Resim Yarışması’’ ödül töreninde bir aradayız. Resim yarışmasında bu üç yavrumuz ödül almaya hak kazandı. Öğrencilerimizi, onlara rehberlik eden öğretmenlerimizi, okul idarecilerimizi tebrik ediyorum.

Bir proje içinde yer alan farklı etkinlikler çocuklarımızın proje kapsamında öğrendiklerini özümsemesinde ve davranış haline getirmesinde önemli rol oynuyor. Bu resim olur, şiir olur, kompozisyon olur, uygulama olur önemli olan çocuklarımızın kendilerini ifade edeceği fırsatı onlara sağlamak. Bana balık verme balık tutmayı öğret sözü ne demek istediğimi tam olarak anlatıyor sanırım. Proje içinde bilgiyi faaliyete dönüştürmesi, öğrendiği bilgilerden bir ürün ortaya çıkarması çocuğumuzun başarma azmini destekleyecektir. Ayrıca bu çocuklarımızın gösterdiği başarı kendi okulunda öğrenim gören diğer öğrencilere örnek teşkil etmesi açısından da önemlidir.

 

Ailesine, çevresine, bilinçli, sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırmak için yola çıkan bu çocuklarımız yarın topluma ve çevresine önderlik edecekler.

Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur sözünden hareketle sağlıklı ve dengeli beslenmek şart. Çünkü toplumun sorunlarına çözüm için, ülkemizin hedeflerine ulaşması noktasında sağlıklı karar verebilen, sağlıklı nesillere ihtiyacımız var. Projemiz bizim için bu yönüyle de önemli ve değerlidir.

 

 Proje paydaşımız Ali ÜLKER beye Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı Genel Sekreteri Begüm MUTUŞ’a, Sabri Ülker Vakfı İletişim Direktörü Ebru TİMUR’a ve onların nezdinde SÜGAV’ın tüm çalışanlarına, Temel Eğitim Şube Müdürüm Timur TUĞRAL ve ekibine, proje kapsamında ve çocuklarımızdan desteğini esirgemeyen öğretmenlerime, okul idarecilerime teşekkür ediyorum.’’ dedi.

“Dengeli Besleniyorum Resim Yarışması” ödül töreninde konuşan Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı Genel Sekreteri Begüm MUTUŞ;

‘’Bugün çocuklarımızın emeklerini taçlandıracağımız güzel ve anlamlı bir gün. Çocuklarımız bize projemizde çok güzel eserler hediye ettiler. Emin olun bu eserleri derecelendirirken son derece zorlandık. Çünkü hepsi çok güzel ve anlamlıydı. Fakat üç tanesini seçmek mecburiyetindeydik. Bu eserler sayesinde projemizin amacına ulaştığını görerek çok mutlu olduk. Çocuklarımıza küçük de olsa hediyeler vererek karne öncesi onları sevindirmek bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Beş yıldır projemizi devam ettiriyoruz. Bu kapsamda bizlere yardımcı olan öğrencilerimizle, öğretmenlerimizle buluşmamızı sağlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ’a, Temel Eğitim Şube Müdürümüz Timur TUĞRAL’a ve ekibine, okullarda projemize mihmandarlık yapan idareci ve öğretmenlerimize teşekkürlerimizi bir borç biliriz’’ dedi.

 

“Dengeli Besleniyorum Resim Yarışması” ödül töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Şube Müdürümüz Timur TUĞRAL;

‘’Burada ödül verdiğimiz öğrencilerimiz İstanbul’umuzda 50 okulda ulaştığımız binlerce öğrencimizi temsilen burada bulunmaktadırlar. Burada üç öğrencimiz var fakat hepsinin proje kapsamında ürettikleri bizim için değerlidir ve bizim gözümüzde hepsi birincidir. Biz bu proje sayesinde çocuklarımıza dengeli ve sağlıklı beslenme konusunda temel becerileri kazandırma amacındayız. Projede çocuklarımıza “Dengeli bir şekilde her şeyi yiyebilirsin. Tek yapman gereken dengeyi nasıl kuracağını öğrenmek” mesajıyla sağlıklı bir yaşamın şifrelerini vermeyi amaçladık. Bugün çocuklarımızla ödül töreni öncesi konuştuğumuzda amacımıza ulaştığımızı görmüş olmak bizi mutlu etmiştir’’ dedi.

 Tören öğrencilerimize ödüllerinin verilmesiyle ve hatıra fotoğrafı çekimiyle sona erdi.

 

 Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.