İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Ve Üniversite Niteliği Arttırmak İçin Buluştu.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Nişantaşı Üniversitesi arasında eğitimin niteliğini arttırıcı, öğrenci, öğretmen, idareci ve velilere yeni ufuklar açacak tüm proje ve faaliyetlerde işbirliği anlaşması imzalandı.
Milli Eğitim Ve Üniversite Niteliği Arttırmak İçin Buluştu.

 

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Nişantaşı Üniversitesi arasında eğitimin niteliğini arttırıcı, öğrenci, öğretmen, idareci ve velilere yeni ufuklar açacak tüm proje ve faaliyetlerde işbirliği anlaşması imzalandı.
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Nişantaşı Üniversitesi arasında eğitimde işbirliği protokolü imzalandı. Eğitimin niteliğini arttırıcı, öğrenci, öğretmen, idareci ve velilere yeni ufuklar açacak tüm proje ve faaliyetleri kapsayan işbirliğinin imza törenine İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer Yıldız, Nişantaşı Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Levent Uysal, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Serkan Gür,İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Şube Müdürü Timur TUĞRAL, Nişantaşı Üniversitesi Genel Sekreteri Can Uysal, Nişantaşı Üniversitesi İcra Kurulu Üyesi Burak Kılanç, Kağıthane Kaymakamı A. Akın Varıcıer, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ve Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammed Çayır başta olmak üzere çok sayıda önemli isim katıldı.


“ÜNİVERSİTELER BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK”

Yaptıkları faaliyetlere ilişkin üniversitelerin desteğini almayı amaçladıklarını belirten İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer Yıldız, “Belirlediğimiz 16 başlıkta Nişantaşı Üniversitesi, bize katkı sağlayacak. Bu anlamda çocuklarımızın ve okullarımızın, akademik, spor, sanat ve mesleki bilgi alanlarında gelişmelerini amaçlıyoruz. Küçük Hayaller Büyük Projeler çalışmamızda çocuklarımızın okullardaki yaptıkları ve ‘Bu benim eserim’ dediği ürünleri sergiliyoruz ve yılsonunda ödüllendiriyoruz. Üniversiteler bize yaptığımız işi daha nitelikli ve akademik olarak üst seviyeye taşıma noktasında büyük katkı sağlayacaklar. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak kendi başımıza ekonomik olarak yapamayacağımız pek çok projeyi üniversitelerimiz sayesinde hayata geçiriyoruz” ifadelerine yer verdi.


“KARŞILIKLI PROJELERLE SONUCA ODAKLANDIK”

Nişantaşı Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Levent Uysal, “Nişantaşı Üniversitesi olarak İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız bu çok kapsamlı anlaşmada, çocuklarımızın doğru tercih yapmaları ve bilinçlendirilmeleriyle ilgili çalışmalar yapıyoruz. Aynı zamanda kültürel gelişmelerini ve doğru hedeflere ilerlemelerini de amaçlıyoruz. En büyük problemimiz aslında diyalog. Biz, Milli Eğitim Müdürlüğü ile çok güzel diyaloglar kurduk. Karşılıklı projeler yaparak sonuca odaklandık. Çünkü her şeyden önemlisi çocuklarımızın uzun süreli aynı mesleklerde çalışmalarını sağlamak. Biz nasıl çözüm odağında olabileceğimizi düşünüyoruz. Üniversiteler, milli eğitim ve ailelerin olduğu üçlü bir ayak var. Çünkü hepimizin çocukları doğru yapılanma üzerine kurulmalı” diye konuştu.

 


“ANAOKULUNDAN ÜNİVERSİTEYE KADAR”
Çok önemli ve güzel bir proje imzalandığını ifade eden Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç, “Bu projeye ev sahipliği yaptığı için Nişantaşı Üniversitesi’ne öncelikle teşekkür ediyoruz. Kağıthane’de anaokulundan üniversiteye kadar tüm eğitim kurumlarının yerel yönetimle birlikte yeni, önemli ve güzel projeler yapması için çalışıyoruz ve bugün de çok önemli ve güzel bir proje imzalandı” dedi.


"ÇOCUKLARI ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIYORUZ”
Nişantaşı Üniversitesi ile yapılan protokolü çok önemsediklerini belirten Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammed Çayır, “Okullarımızın ana hedeflerinden biri çocuklarımızı üniversiteye hazırlamak, üniversitedeki hedeflerden biri de gençleri hayata hazırlamak. Zorunlu eğitimi, 16 yıl gibi düşünerek kesinti olmadan çocukları lisedeyken üniversiteyle tanıştırarak geçişlerini kolaylaştırmayı ve niteliklerini arttırmayı hedefliyoruz. Bu nedenle bu tür projeleri çok önemsiyoruz” diye konuştu.

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.