İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE GENÇ GÖNÜLLÜLER DERNEĞİ ARASINDA İNSAN HAKLARI HALISI ÜZERİNDE SEKSEK OYUNU PROJESİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

              İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Genç Gönüllüler Derneği arasında ‘’İnsan Hakları Halısı Üzerinde Seksek Oyunu Projesi’’ protokolü İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ’ın makamında imzalandı. Protokole İl Milli Eğitim Müdürümüzün yanı sıra Genç Gönüllüler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp COŞKUN, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Timur TUĞRAL katıldı.     
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE GENÇ GÖNÜLLÜLER DERNEĞİ ARASINDA İNSAN HAKLARI HALISI ÜZERİNDE SEKSEK OYUNU PROJESİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

    

 İl Milli Eğitim Müdürümüz proje kapsamında yapılacak etkinlikler sonucunda çocuklarımızın yapmayı en çok sevdiği ve her çocuğun hak ettiği oyun ile kendi haklarını öğrenecek olmaları sevindirici dedi. Seksek oyunu gibi geleneksel ve sevilen bir oyunun projeye dahil edilmesinin ayrıca sevindirici olduğunu belirten Dr. Muammer YILDIZ; ‘’Bana balık verme, balık tutmayı öğret’’ sözünden hareketle öğrencilerimiz öğrenme sürecine ne kadar etkin katılırsa öğrenme o kadar etkili ve kalıcı olacaktır dedi. Bu kapsamda eğlenerek takımlar halinde bu oyunu oynayan çocuklarımız çocuk haklarını yaparak yaşayarak öğrenecek, kendi haklarını savunacak birer avukat olacakları gibi anne babasını ve çevresini de bu haklardan haberdar edecektir. Ülkemizin 2023 vizyonu kapsamında soran, sorgulayan, kendini ifade eden, haklarını ve sorumluluklarını bilen bireyler yetiştirme hedefine de katkı sağlayacağını düşündüğüm bu projenin ülkemizin geleceği çocuklarımıza hayırlı uğurlu olmasını diliyor, bu projede paydaşımız Genç Gönüllüler Derneği Başkanı Eyüp COŞKUN beye ve Proje Destekçisi Hollanda Başkonsolosluğuna, proje kapsamında emeği geçen Şube Müdürüm Timur TUĞRAL ve herkese teşekkür ediyorum dedi.

 

             Proje paydaşımız Genç Gönüllüler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp COŞKUN proje dahilinde göstermiş olduğu ilgi ve hassasiyet sebebiyle İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına, proje destekçisi Hollanda Başkonsolosluğuna teşekkür ederek konuşmasına başladı. İstanbul’da faaliyet gösteren Genç Gönüllüler Derneği, 2004 yılından beri çocuk hakları, insan hakları, aktif vatandaşlık, yurttaşlık, engelli ve kadın gruplarına yönelik 24 kez uluslararası bağlamda projeler gerçekleştirmiştir dedi. Bu projelerle dernek; ülkemizin 2023 vizyonuna, sosyal, kültürel ve ekonomik kalkınma süreçlerine gençlerimizi, çocuklarımızı ve toplumumuzu dâhil ederek toplumun genelinde fırsat eşitliğinin oluşmasına, toplumun gelişmesine ve değişmesine katkıda bulunmayı kendisine hedef olarak belirlemiştir dedi. Bu güzel projede çocuklarımıza eğlenceyi, oyunu ve haklarını bir arada sunmanın ve öğretme amacının mutluluğunu yaşıyoruz dedi. Proje kapsamında Türkiye’nin farklı şehirlerinden 60 kadar gönüllü öğretmen, öğrenci ve STK mensubu, önce İstanbul’da 3 gün çocuk hakları eğitimi alacak sonrasında 4 gün süre ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzle belirlenen ilçelerinde yer alan ilkokullarda en az 5 bin öğrenciye, tasarlanan halı üzerinde 1’er saat arayla çocuk hakları eğitimi verilecektir. Proje faaliyetlerine katılacak 60 kişi ise edindikleri bu deneyimi geldikleri şehirlerine yaygınlaştırmak üzere geri döneceklerdir dedi. Projenin İstanbul’umuza ve geleceğimizin teminatı çocuklarımıza hayırlı olmasını diliyorum diyerek sözlerini tamamladı. Proje kapsamında 1 Aralık 2014 Pazartesi günü Eyüp ilçesi Rami İlköğretim Okulunda açılış etkinliği düzenlenmesine karar verildi.  

 

 

 

             

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.