İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi AVCI Okul Açılış Törenine Katıldı

Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof. Dr. Nabi Avcı, hayırsever Sevim Çuhadaroğlu tarafından eğitime kazandırılan Beylikdüzü Sevim Çuhadaroğlu İlkokulu, Ortaokulu, Kapalı Spor Salonu´nun açılış törenine katıldı.
Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi AVCI Okul Açılış Törenine Katıldı

Açılış törenine; Milli Eğitim Bakanı Sayın Prof.Dr.Nabi AVCI, İstanbul Valisi Vasip Şahin, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Beylikdüzü Kaymakamı Adem Ünal,  Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, hayırsever Sevim Çuhadaroğlu ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Açılış konuşmasına tüm şehitlere Allah´tan rahmet, millete sabırlar dileyerek başlayan Milli Eğitim Bakanı Avcı, "Bugün burada aslında sadece bir eğitim kurumunun açılışını yapmıyoruz, aynı zamanda teröre de bir cevap veriyoruz. ´Biz buradayız, eğitimimize, güzel işlerimize devam ediyoruz´ mesajını da buradan vermiş oluyoruz. Çuhadaroğlu ailesine ve muhterem hanımefendiye çok teşekkür ediyorum." dedi.

Öğretmenlerle zaman zaman buluştuklarında, uyguladığı iki soruluk bir sınavın olduğunu dile getiren Avcı, "Bu testin özelliği şu. Bu iki sorudan birincisine hiç kimse doğru cevap veremiyor. Ama ikinci sorunun cevabını da bilmeyen kimseye rastlamadım. Birinci soru; ´Siz, ilkokula başladığınız yıl milli eğitim bakanı kimdi?´ Var mı bilen? Yok. İkinci soru; ´Siz ilkokula başladığınız yıl ilk öğretmeninizin adı neydi?´ Var mı bilmeyen? Milli eğitim bakanları, bakanlar, valiler, genel müdürler unutulur ama öğretmenler unutulmaz. Bu okulda okuyacak öğrenciler, iki kişiyi unutmayacaklar. Bir, öğretmenlerini unutmayacaklar. Bir de Sevim Çuhadaroğlu´nu unutmayacaklar. Çünkü onlar bütün ömürleri boyunca, nereden mezun olduklarını söylerken hep sizi anacaklar." ifadelerini kullandı.

İstanbul Valisi Vasip Şahin,”  Çuhadaroğlu ailesinin Beylikdüzü ilçemize hediye ettiği bu güzide eserlerin açılışı için buradayız. Gerçekten çok güzel çok anlamlı 2 okulumuz ve bir de spor salonumuz ilçemize ve bu bölgeye değer katmıştır. Çuhadaroğlu ailesine ve Sevim Hanım´a teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Vali Şahin; gelecek dönem açılacak okullarla, bugün yüzde 20 seviyesinde olan çiftli öğretimin, Beylikdüzü´nde ortadan kalkacağını ve tekli eğitime geçileceğini, şu anda ortaokul, ilkokul, lise derslik ortalamasının yüzde 32 civarında olduğunu söyledi. Beylikdüzü´nde toplamda özel okullarla birlikte 24 öğrencili dersliklerin bulunduğunu anlatan Şahin, bunun İstanbul hatta Türkiye ölçeğinde çok iyi bir standart olduğunu kaydetti.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesilerek her iki okul ve spor salonu törenle hizmete açıldı.

 13-05-201613-05-201613-05-201613-05-201613-05-201613-05-201613-05-201613-05-201613-05-201613-05-2016

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.