İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MESLEK LİSELERİ DEPREM BÖLGELERİ İÇİN KONTEYNER SINIF VE ÇADIR ÜRETİYOR

Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve on ili etkileyen depremin ardından İstanbul'daki Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri deprem bölgesindeki hayati ihtiyaçları gidermek amacıyla aralıksız çalışıyor.
MESLEK LİSELERİ DEPREM BÖLGELERİ İÇİN KONTEYNER SINIF VE ÇADIR ÜRETİYOR

Depremden etkilenen vatandaşların barınma ihtiyaçlarına destek olmak amacıyla Millî Eğitim Bakanlığımızın koordinasyonunda İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze bağlı Meslek Liseleri konteyner  sınıf ve çadır üretimine başladı.

Küçükköy Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde çadır üretimi yapılan atölyelerde incelemelerde bulunan ve üretim sürecinin koordinasyonu ile alakalı Meslek Liseleri ve Halk Eğitimi Merkezleri Müdürleriyle toplantı gerçekleştiren İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, toplantı sonrası açıklamalarda bulundu.

Yazıcı, yaşanan deprem felaketinden bu yana meslek liselerinin tam kapasite ve tam zamanlı titiz bir çalışma yürüttüğünü belirterek "Amacımız deprem bölgesindeki tüm ihtiyaçlara hızlı ve pratik çözümlerle cevap vermek. Meslek liselerimiz deprem felaketinin ilk gününden bu yana farklı alanlardaki ihtiyaçlara yönelik üretimler gerçekleştiriyor. Gelinen noktada hava şartları da göz önüne alındığında barınmayla ilgili ihtiyaçları öncelikli buluyoruz. Eğitim şatlar ne olursa olsun vazgeçilmezimiz. Bu sebeple Millî Eğitim Bakanlığımızın sunduğu imkanlarla meslek liselerimiz hızlı bir şekilde konteyner sınıf ve çadır üretimlerine başladılar. Kısa sürede bölgeye ulaşan konteyner sınıflar ve çadırlarımızla vatandaşlarımızın barınma ve çocuklarımızın eğitim ihtiyacına katkı sunmayı amaçlıyoruz." dedi.

 

"Meslek liselerimiz depremzede vatandaşlarımız için tek yürek oldu!"

Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin üretimlerinin öğretmenlerin ve öğrencilerin gayretleriyle hazırlanarak deprem bölgesine gönderildiğini ifade eden Yazıcı: "İstanbul İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün koordinesinde Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerimiz kendi alanlarında yoğun bir çalışma sürdürüyor. Meslek Liselerimizde depremden etkilenen vatandaşların yaralarına merhem olabilecek birçok malzemeyi imkânlarımız dahilinde üretiyoruz. Bölgedeki hava şartlarına uygun battaniye, çeşitli kıyafet ve giyim eşyaları, uyku tulumları ile soba üretimlerimize hız vererek depremzedelerimizin ısınma ihtiyaçlarına katkı sağlamaya çalışıyoruz. Yine Meslek Liselerimizde deprem bölgesinde kurduğumuz Mobil Mutfak ihtiyaçlarımız ve depremzede vatandaşlarımız için Meslek Liselerimizin ürettiği gıda ürünleri, temizlik ve hijyen malzemeleri, tekstil ürünleri gibi birçok ihtiyacı da deprem bölgesine ulaştırmaya devam ediyoruz." dedi.

19-02-202319-02-202319-02-2023

 

 

 
 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.