İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“MAVİ KUŞAK HAREKETİ –İSTANBUL BOĞAZI ’’ projesi işbirliği protokolü imzalandı.

İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü İle DenizTemiz Derneği/ TURMEPA arasında “Mavi Kuşak Hareketi –İstanbul Boğazı ’’  projesi işbirliği protokolü imzalandı.
“MAVİ KUŞAK HAREKETİ –İSTANBUL BOĞAZI ’’  projesi işbirliği protokolü imzalandı.

“Mavi Kuşak Hareketi –İstanbul Boğazı’’ projesi işbirliği protokolü, İstanbul  Milli Eğitim Müdürümüz  Dr. Muammer YILDIZ, İstanbul Milli Eğitim Şube Müdürümüz Murat ADALI, Ar-Ge Birimi Üyesi Sevgi SABANCI ile Deniz Temiz Derneği TURMEPA Eğitim ve Gönüllü Bölümü Genel Müdür Yardımcısı Mine GÖKNAR, Eğitim ve Gönüllü Bölümü Yönetmeni Belgin ERGÜL’ün katılımları ile imzalandı.

Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği esaslarına dayanılarak İstanbul Boğazı’nın önemini, ekosistemin karşı karşıya olduğu tehditlere dikkat çekerek, eğitim ve etkinliklerle gelecek kuşakları bilgilendirmek, İstanbul Boğazı’nın korumayı, kirlenmesini engellemeyi görev edinecek, sorumluluk sahibi Mavi Kuşaklar yetişmesini sağlamak projenin öncelikli amacıdır. Aynı zamanda, proje kapsamında İstanbul Boğazı’ndaki kirliliğe ve ekosistemin karşılaştığı tehditlere dikkat çekerek, eğitim faaliyetleri aracılığıyla bilinçlendirme ve farkındalık çalışmalarını yürütmek projenin diğer temel amaçlarını oluşturmaktadır.

Proje kapsamında 8 ilçemizde (Adalar, Arnavutköy, Bağcılar, Beşiktaş, Beykoz, Büyükçekmece, Çekmeköy ve Tuzla) ilkokul, ortaokul ve lise öğretmenlerine eğitici eğitimleri verilecek ve devamında öğrencilerine ulaşılarak İstanbul Boğazı’ndaki kirliliğe ve ekosistemin karşılaştığı tehditlere dikkat çekilecek, eğitim ve proje kapsamında yürütülecek etkinlikler aracılığıyla bilinçlendirme ve farkındalık çalışmaları yürütülecektir.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.