İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Matematik ve Atletizm Bir Arada

Mathletic 2019 Matematik Yarışması protokolü imzalandı.
Matematik ve Atletizm Bir Arada

Öğrencilerin matematik dersi akademik bilgi seviyelerinden bağımsız olarak yeteneklerini ortaya çıkarmak, beden matematikleri hakkında farkındalık oluşturup bu farkındalığa sahip öğrencileri tespit ederek geliştirmek, ödüllendirmek ve yaşam boyu kullanabilmeleri için teşvik etmek amacıyla kurgulanan Mathletic Matematik Yarışması’nın 2019 yılı başvuru süreci başladı.

Bu çerçevede İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı ve Mektebim Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Fuat Sancak, iki kurumun iş birliğinde düzenlenecek olan Mathletic 2019 Matematik Yarışması’nın protokolünü imzaladı.

Matematik Yetenekleri İçin

Çocukların matematik yeteneklerini ortaya çıkararak analitik düşünme becerilerini ve beden matematiğinde farkındalıklarını geliştiren yarışma, bu başarıları yaşam boyu kullanabilmelerini de amaçlıyor. Birinci etabı teorik yazılı ve test şeklinde yapılacak olan yarışmanın ikinci etabında öğrencilerin aldığı skorlar değil atletizm kuralları ile bedensel yetenekleri hakkındaki farkındalıkları ölçülecek.  Resmî ve özel eğitim kurumlarındaki ilkokul üçüncü sınıftan lise son sınıfa kadar (3.sınıf - 12.sınıf) tüm öğrencilerin katılabileceği Mathletic 2019 Matematik Yarışması’nın başvuruları internet üzerinden ve bireysel olarak gerçekleştirilecek.

Yarışma Takvimi

Geçtiğimiz yıl Türkiye genelinde 5 bin öğrencinin katılımıyla gerçekleşen Mathletic 2018 Matematik Yarışması, Mektebim Ortaokul ve Lise Matematik Bölümleri tarafından kurgulandı. Bu yıl Mektebim Okulları, İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ve Türkiye Atletizm Federasyonu ortaklığı ile yapılacak olan Mathletic 2019 Matematik Yarışması katılımcılarını bekliyor. Mathletic Matematik Yarışması’nın Birinci (Teorik Sınav) Etabı 13 Nisan 2019 Cumartesi günü Mektebim Yerleşkelerinde, Final; Beden Matematiği Farkındalık Etabı ise 4 Mayıs 2019 Cumartesi günü Türkiye Atletizm Federasyonu İstanbul Ataköy Atletizm Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Geniş bilgi ve Mathletic 2019 başvurusu www.mektebim.k12.tr/mathletic  adresinde.

04-04-201904-04-2019

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.