İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MALTEPE AÇIK CEZA İNFAZ KURUMU MÜDÜRLÜĞÜ İLE ANAOKULU İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Maltepe Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü arasında imzalanan Anaokulu İşbirliği Protokolü kapsamında Maltepe Sevgi Anaokulu açıldı. Maltepe Sevgi Anaokulunda Maltepe Açık Ceza İnfaz Kurumu bünyesinde çalışan personel ve bu kurumun çevresinde yer alan vatandaşlarımızın okul öncesi eğitim çağındaki çocukları eğitim öğretim görecek.
 MALTEPE AÇIK CEZA İNFAZ KURUMU MÜDÜRLÜĞÜ İLE ANAOKULU İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI.

Maltepe Sevgi Anaokulunun İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde eğitim öğretim vermesini amaçlayan protokol 27 Ekim 2015 Salı günü İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ, Maltepe Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Ünal ŞAŞMAZ, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Şube Müdürü Timur TUĞRAL’ın katıldığı törenle imzalandı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Maltepe Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü arasında imzalanan Anaokulu İşbirliği Protokol imza töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ;

‘’İmzaladığımız işbirliği protokolü ile eğitim öğretim konusunda ülkemizin geleceği, teminatı sevgili çocuklarımıza bir Anaokulu daha hediye etmiş oluyoruz. Okul öncesi eğitim konusunda ülkemiz, Milli Eğitim Bakanlığımız ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz son derece hassas davranıyor ve okul öncesi eğitimi çok önemsiyoruz. Çünkü okul öncesi eğitim almış çocuklarımızın 1. Sınıfa adaptasyonu, sınıf ve okul kültürüne alışması, öğretmeni, okul idarecilerini tanımaları daha kolay oluyor. Ayrıca eğitim öğretim noktasında okul öncesi eğitim almış çocuklarımız belli bir temel bilgi seviyesine ulaşarak İlkokula gittiği için başarı oranı da artıyor. Çocuklarımız yararına yapılan her işbirliğinde, her projede, her çabada biz İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak samimi bir gayret gösteriyoruz. Eğitim öğretim sürecinde yaptığımız işbirliklerinin gül bahçesi güzel ülkemizin geleceğine yeni güller kazandıracağı bilinciyle hareket ediyoruz.

Hayırseverlerimizle, derneklerimizle, vakıflarımızla ve Maltepe Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürümüz Ünal bey gibi eğitim destekçisi, eğitim gönüllüsü kurum müdürlerimizle yükselen değer Türkiye’mizin, İstanbul’umuzun kalkınmasına bir nebzede olsa yardım edecek projeler protokoller yapmak bizi mutlu ediyor. Şundan kesinlikle eminim Maltepe Sevgi Anaokulumuzda minik yavrularımız sevgi ile büyüyecek, eğitim öğretim görecek, geleceğe ve okul hayatlarına ilk adımlarını atacak.

Protokol paydaşımız Maltepe Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürümüz Ünal ŞAŞMAZ beye ve onun nezdinde Maltepe Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü çalışanlarına, protokol imzalama aşamasına kadar sürece destek veren ve  bundan sonraki süreçte daha çok emek vererek okulumuzun eğitim öğretim sürecine destek vereceğine düşündüğüm Temel Eğitim Şube Müdürüm Timur TUĞRAL’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Maltepe Sevgi Anaokulumuzun minik yavrularımıza, öğretmenlerimize, velilerimize, Maltepe Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğümüze ve İstanbul’umuza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum’’ dedi.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Maltepe Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü arasında imzalanan Anaokulu İşbirliği Protokol imza töreninde konuşan Maltepe Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Ünal ŞAŞMAZ;

‘’Kurumumuz bünyesinde çalışan 1300 personelimizin ve kurumumuz çevresinde yer alan vatandaşların yararlanacağı bir anaokulunu eğitim öğretime kazandırmak bizim için son derece mutluluk verici. Ayrıca müdür beyin konuşmasında belirttiği gibi okul hayatına ilk adımlarını Maltepe Sevgi Anaokulunda atacak çocuklarımızın eğitimine, İstanbul’umuza, ülkemize bir katkı sunmak bizim en büyük kazancımız. İl Milli Eğitim Müdürümüzün şahsıma yönelttiği eğitim destekçisi ve gönüllüsü sözleri bana yaptığımız işbirliği protokolünün önemini ve değerini bir kez daha gösterdi.

Bizim ülke olarak çocuklarımıza, eğitime, eğitimciye değer vermemiz gerekiyor. Çünkü yarın bizim bulunduğumuz yerlerde çocuklarımız olacaklar. Çocuklarımızın geleceğini şekillendiren öğretmenlerimizin ise bölgesinde ve dünyada söz sahibi olan ülkemize yeni değerler kazandırmak gibi kutsal bir görevi var. Bunun için bu ülkenin bir ferdi olarak, kurumlar olarak, sivil toplum örgütleri olarak öğretmenlerimize, eğitim kurumlarımıza destek olmalıyız. Bugün bu işbirliği protokolü ile bu desteği veriyoruz diye düşünüyorum.

İşbirliği protokolümüz kapsamında bizlerden hep destek veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ’a, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim Şube Müdürümüz Timur TUĞRAL’a ve onların nezdinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeline ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Maltepe Sevgi Anaokulumuzun sevgi ile büyüyen, anne babasını, öğretmenini, arkadaşını, vatanını seven bireylerin yetişmesine vesile olmasını diliyorum’’ dedi.

 

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.