İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LİSELER ARASI KARŞI-BERİ MÜNAZARA YARIŞMASI FİNALİ ZEYTİNBURNU KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ'NDE GERÇEKLEŞTİ

Müdürlüğümüzce düzenlenen Münazara Yarışması'nın final programı İl Millî Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür, il ve ilçe yöneticileri, okul/kurum yöneticileri, öğrenci ve öğretmenlerimizin katılımlarıyla Zeytinburnu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleşti.
LİSELER ARASI KARŞI-BERİ MÜNAZARA YARIŞMASI FİNALİ ZEYTİNBURNU KIZ ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ'NDE GERÇEKLEŞTİ

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzce düzenlenen ''Liseler Arası Karşı-Beri Münazara Yarışması'' finali Zeytinburnu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda yapıldı.

Münazara yarışmasının finalinde konuşan İstanbul Millî Eğitim Müdürümüz Murat Mücahit Yentür, "Münazara yarışmaları kendini ifade etme, beden dili kullanımı gibi birçok beceri kazandırmasının yanında merak etme, araştırma ve sentez yapma gibi farkındalıkları da kazandıran çok önemli bir tartışma yöntemidir. Bu anlamda müdürlüğümüzce düzenlenen bu organizasyonu çok değerli buluyoruz. Yarışmaya katılan her öğrencimizi de canı gönülden kutluyorum."

Münazaranın saygı üzerine kurulu bir tartışma yöntemi olduğuna dikkat çeken Yentür, sözlerine şöyle devam etti:

"Münazarada bir fikri savunurken veyahut çürütürken, bunu saygı ve adabı muaşeret çerçevesi içinde yapmamamız gerektiğini bilmeliyiz. En güçlü fikir karşındakini küçük duruma düşürmeden, onun düşüncelerine saygı duyularak aktarılan fikirlerdir."

Münazara Finali Beylikdüzü Büyükşehir Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi ve Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi arasında gerçekleşti.

Kıyasıya mücadelenin sonucunda birinciliği Beylikdüzü Büyükşehir Hüseyin Yıldız Anadolu Lisesi kazanırken, Sancaktepe Teknoloji Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci oldu.  Yarışmada üçüncülüğü ise Beşiktaş Sakıp Sabancı Anadolu Lisesi ve Ümraniye Prof. Dr. Nabi Avcı Fen Lisesi paylaştılar.

17-05-202417-05-202417-05-2024

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.