İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Lisan Akademisi

Lisan Akademisi eğitimleriyle İngilizce öğretmenlerimize hizmet etmeye devam ediyor.
Lisan Akademisi

Kurulduğu günden bu yana yabancı dil öğretmenlerinin mesleki gelişimine destek vererek öğretmenlerimize ışık tutmayı hedefleyen Lisan Akademisi,  dünyada dil eğitimindeki en son gelişmeleri öğretmenlerimizle buluşturmaya devam ediyor.

Çevrim içi yayınlardan bireysel olarak tek tek kişilerden alınan geri bildirimlerde etkinliklere yönelik memnuniyetin ve ilginin son derece yüksek olduğu gösteriyor. Katılımcıların tamamı Lisan Akademisi programının kişisel gelişimlerine büyük katkısı olduğunu, kendilerini yenilediklerini ve mesleki anlamda tazelendiklerini ifade ettiler. Katılımcılar ayrıca bu programı bitirmiş olmalarına rağmen gelecek sene yapılacak olan akademiye katılmak istediklerini ve akademiyi çevrelerindeki diğer öğretmen arkadaşlarına tavsiye edeceklerini belirttiler.

Bu kapsamda öğretmenlerimiz Steve Ogden'dan "İngilizce Öğretmenleri için Mesleki Gelişim Yolları", Dr. Ece Genç Yöntem'den "Sürekli Mesleki Gelişimde Eylem Araştırmasının Rolü",  İl Millî Eğitim Müdürlüğümüzün AB Projelerinde görev yapan Figen Sekin'den "Uluslararası Fonlarla Mesleki Gelişim", Prof. Dr. Yasemin Bayyurt'tan "Çokkültürlü Farkındalık ile 21. Yüzyıl Becerileri", Dr. Öğr. Üyesi Gülay Kıray'dan "Okuma Yazma Becerilerini Geliştirme", Dr. Öğr. Üyesi Dilek Uygun Gökmen'den "İngilizce Sınıflarında Dilbilgisi Öğretimine Yönelik Sorunlar ve Uygulamalar", Dr. Sibel Ergün Elverici'den  "Teknoloji Destekli Dil Sınıfları", Dr. Gökçe Kurt'tan "21. Yüzyılda Öğrenme ve Teknoloji Entegrasyonu" ve Dr. Öğr. Üyesi Tuncer Can'dan "Dil Öğrenimi için Yeni Teknolojiler" alanlarında eğitimler aldılar. Öğretmenlerimiz ayrıca, aldıkları eğitimlerden öğrendiklerini her eğitim sonunda haftalık olarak verilen değerlendirme çalışmalarıyla uygulama ve yeniden gözden geçirme fırsatı buldular.

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.