İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

LGS Kapsamındaki Sınav Hazırlıkları

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Sayın Mahmut Özer, İstanbul'da LGS kapsamındaki sınav hazırlıklarını değerlendirdi.
LGS Kapsamındaki Sınav Hazırlıkları

İstanbul İlçe Millî Eğitim Müdürleri aylık toplantısı, Millî Eğitim Bakan Yardımcımız Sayın Mahmut Özer'in başkanlığında, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı'nın da katılımıyla Adile Sultan Kasrı Öğretmenevi'nde yapıldı.

20 Haziran 20020'de yapılacak olan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezî sınav öncesindeki toplantıda sınavda alınacak önlemler masaya yatırıldı.Öğrencilerin kendi okullarında sınava gireceklerini hatırlatan Bakan Yardımcımız Özer, bu uygulamayla çok sayıda karışıklığı giderileceğini ve paniği ortadan kaldıracaklarını kaydetti. Normalleşme süreci kapsamında 22-30 Haziran'da yüz yüze ve çevrim içi olarak düzenlenecek olan öğretmenlerimizin yaz dönemi mesleki çalışmaları üzerinde duruldu.

Toplantı gündeminde ayrıca 2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı hazırlıkları ve yaz dönemi boyunca sürdürülecek çalışmalar da yer aldı. Resmî eğitim ve öğretim kurumları için yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitimi, 31 Ağustos 2020 Pazartesi günü başlayacak. Yüz yüze telafi eğitimleri üç hafta sürecek ve ders yılında destekleme ve yetiştirme kursları aracılığıyla yıl boyu devam edecek.

Bu süreçte, öğrencilerin okula uyumuna, psikososyal anlamda desteklenmelerine, uzaktan eğitimde elde edilen kazanımların ve akademik ihtiyaç durumunun tespitine, temel derslerdeki telafisine yoğunlaşılacak.

Özel okullar ise 15 Ağustos 2020 itibarıyla öğrencilerinin gereksinimlerini dikkate alarak en az üç hafta olacak şekilde, yüz yüze telafi, tamamlama ve uyum eğitiminin başlangıç tarihini ve süresini kendileri belirleyecek.

Toplantı görüş ve önerilerin paylaşılmasıyla sona erdi.

17-06-202017-06-202017-06-2020

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.