İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KUT'ÜL AMARE ZAFERİ 106.YILINDA ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen programla Kût'ül Amâre Zaferi Beşiktaş İSOV Dinçkök Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde  büyük bir coşkuyla kutlandı.
KUT'ÜL AMARE ZAFERİ  106.YILINDA ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

Kutlama programına İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, İlçe Kaymakamı Sayın Önder Bakan, Beşiktaş İlçe Milli Eğitim Müdürü Özcan Türkoğlu, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu, İstiklal Marşımızın okunması ve Kur'an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan program protokol konuşmaları ile devam etti.

Mehter Takımı gösterisi ile başlayan salon programında, şiir dinletisi, müzik dinletisi ve okul öğrencilerinin "Kût'ül-Amâre" Oratoryosu sahnelendi. 

Salon programının ardından Kut'ül-Amare Zaferi'nin komutanı Halil Kut Paşa'nın, Beşiktaş Yâhya Efendi Camii'nin bahçesinde kâbir ziyareti yapıldı.

Kutlamalar "Kût'ül-Amâre Zaferi" konulu panel ile Üsküdar İlçesi Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi'nde devam etti.

Panel öncesinde Üsküdar Ahmet Ratıp Paşa Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin gözünden "106. Yılında Kût'ül-Amâre Zaferi Resim Sergisi" yapıldı. Programda Üsküdar Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi Korosu Anadolu Türkülerini seslendirdi.

Ardından Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi Tarih öğretmeni moderatörlüğünde İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Budak, 29 Mayıs Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Zekeriya Türkmen ve Ahmet Sani Gezici AİHL Tarih Öğretmeni Seçil Özdemir'in katılımlarıyla kurum yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve velilere Kût'ül-Amâre Zaferi konulu panel düzenlendi.

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.