İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ LEVENT YAZICI'NIN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Kurban Bayramı vesilesiyle İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı bir mesaj yayınladı.
İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ LEVENT YAZICI'NIN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Bayramlar, toplumsal ruhun ortaya çıktığı kültür hazinemizin en değerli parçaları arasındadır. Aktarılan bilgi, deneyim ve geleneğin karşılığı olan kültürel bellek, bayramlar aracılığıyla geleceğe aktarılır.

Bayramları algılama, hissetme ve yaşama şekilleri bir toplumun ortak dilidir. Bu ortak dil sayesinde, toplumsal empati duygumuz güçlenir. Buluşma, paylaşma ve kardeşlik duygularımızın perçinlendiği bayramlar yardımlaşma kültürünü yeniden inşa etmek için bir vesiledir. Toplumsal kimliğimizin yansıması olan bayramlar, zihin ve gönül beraberliğimizin de ispatıdır.

Bayramların en sevimli yüzünü de çocuklar oluşturur. Bayramlarda en çok sevinen ve heyecanlanan çocuklardır. Çocuk sevinciyle bayram sevincinin buluştuğu; paylaşmaya, kardeşliğe ve umuda yer açan bir bayram yaşamanız dileğiyle Kurban Bayramınızı kutlarım.

Geleceğe büyüyen bir umutla bakmaya vesile olan bayramlarda keyifli anılarıyla sohbetlerini bezeyen büyüklerimizi ziyaret ederek, bayramların bitmesini hiç istemeyen çocuklarımızı sevindirerek gönülleri kazanmalıyız. Hani zaman zaman, günün imkânlarını göz ardı eden "Nerde o eski bayramlar" minvalinde yakınmalar duyar, hemen katılırız o seslere. Aslında hepimiz, bunun altında yatan temel sebebi enine boyuna düşünmeliyiz. Bayramı, bayram gibi yaşamak, yaşatmak zor olmasa gerek. İş gelip bizlere dayanıyor. Azalmayan bir heyecanla hemen yakınlarımıza uzanmamız yeter.

Derin duyarlılıkların yön verdiği bayram günlerini, manevi önemine uygun şekilde yaşamalı ve yaşatmalıyız. Emin olun, inceliklerle sarıp sarmalanan çocuk sevinciyle bayram sevincini buluşturduğumuzda bugünün bayramları da eski bayramlar gibi olacak. Unutmayalım ki, böylesine anlamlı günlerde belli dikkatler edinip, hassasiyetler kazanan kalplerimizdeki sevinç bizi esenliğe ulaştıracak.

Şimdinin değerini bilelim diyorum. Bu vesileyle tekrar Kurban Bayramınızı en içten duygularımla tebrik ediyor; bu mübarek bayramın, milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini, kurtuluşumuza vesile olmasını Cenabı Allah'tan diliyorum.

 

Bayramınız kutlu olsun.

 

                                                                                                                                                          İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü

                                                                                                                                                                      Levent Yazıcı

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.