İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kurban Bayramı Mesajı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı, Kurban Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı. 
Kurban Bayramı Mesajı

İnsanların birbirine koştuğu bayramlar, paylaşma, barış, dostluk, kardeşlik ve beraberlik, duygularının en üst düzeyde sımsıkı yaşandığı günlerdir. Çocuk sevinciyle bayram sevincinin buluştuğu; paylaşmaya, kardeşliğe ve umuda yer açan bir bayram yaşamanız dileğiyle Kurban Bayramınızı kutlarım.

Geleceğe büyüyen bir umutla bakmaya vesile olan bayramlarda keyifli anılarıyla sohbetlerini bezeyen büyüklerimizi ziyaret ederek, bayramların bitmesini hiç istemeyen çocuklarımızı sevindirerek gönülleri kazanmalıyız. Hani zaman zaman, günün imkânlarını göz ardı eden "Nerde o eski bayramlar" minvalinde yakınmalar duyar, hemen katılırız o seslere. Aslında hepimiz, bunun altında yatan temel sebebi enine boyuna düşünmeliyiz. Bayramı, bayram gibi yaşamak, yaşatmak zor olmasa gerek. İş gelip bizlere dayanıyor. Azalmayan bir heyecanla hemen yakınlarımıza uzanmamız yeter.

Derin duyarlılıkların yön verdiği bayram günlerini, manevi önemine uygun şekilde yaşamalı ve yaşatmalıyız. Emin olun, inceliklerle sarıp sarmalanan çocuk sevinciyle bayram sevincini buluşturduğumuzda bugünün bayramları da eski bayramlar gibi olacak. Unutmayalım ki, böylesine anlamlı günlerde belli dikkatler edinip, hassasiyetler kazanan kalplerimizdeki sevinç bizi esenliğe ulaştıracak.

Şimdinin değerini bilelim diyorum. Bu vesileyle tekrar Kurban Bayramınızı en içten duygularımla tebrik ediyor; bu mübarek bayramın, milletimiz, İslam âlemi ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini, kurtuluşumuza vesile olmasını Cenabı Allah'tan diliyorum.

Bayramınız kutlu olsun.

                                                                                                                                                                                                       Levent Yazıcı

                                                                                                                                                                                           İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.