İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kuran-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması

Millî Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce İmam Hatip Liseleri arasında düzenlenen “Genç Sada Kur´an-ı Kerim´i Güzel Okuma Yarışması”nın İstanbul 10. Bölge yarışması finali yapıldı.
Kuran-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması

Üsküdar Hakkı Demir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleştirilen finale İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Abdülhalik Baş, Üsküdar Müftüsü Mehmet Vefa Özdemir, Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.

Güzel okuma yarışmasında finale kalan 7 öğrenci jüri önünde Kur’an-ı Kerim’den kura ile çektikleri iki ayeti okuyarak jüriden değerlendirme notu aldılar.

Hepsi Çok Güzel Okudu

Öğretimi Genel Müdürlüğü Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Baş, bu gün finale kalan tüm öğrencileri tebrik ediş sebebini belirterek, “çünkü bu öğrencilerimiz zaten bu finale kendi okullarında birinci olarak geliyorlar. Bu gün mutlaka yarışmanın şartları gereğince ilk üç öğrenci seçilecek ama bu demek değildir ki diğer öğrencilerimiz başarısız. Hayır, bilakis hepsi çok mükemmel okudu sadece nüans farkları yüzünden sıralamaya girmiş oldular. Öğrencilerimin hepsini şimdiden tebrik ediyorum.” dedi.

Yarışmanın sonunda Zeytinburnu Merkez Efendi İmam Hatip Lisesi’nden Ahmet Can Yıldız birinci, Bahçelievler Abdurrahman Gürses Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ömer Faruk Demirağ ikinci, Pendik Ömer Çam Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Abdurrahman Demirkoparan ise üçüncü oldu.

Finale kalan tüm Öğrencileri İl Millî Eğitim Müdürümüz Yelkenci, tebrik ederek teşekkür belgelerini verdi.

11-04-201711-04-2017

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.