İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kültürün ve Sanatın Dünyasına Yolculuk

Millî Eğitim Bakanlığı ile İstanbul Valiliği arasında Doğu ve Güneydoğu’daki başarılı öğrencilere yönelik resim yarışması, sanat festivali ve ahşap oyuncak tasarımını içeren ve onların İstanbul´da ağırlanacağı kültür ve sanat iş birliği protokolü imzalandı.  
Kültürün ve Sanatın Dünyasına Yolculuk

Kültür sanat etkinlikleri öğrencilerin gelişimi, öğrenimi, okuldaki ve hayattaki başarısı için vazgeçilmez bir güçtür.Millî Eğitim Bakanlığı ve İstanbul Valiliği arasında doğudaki başarılı çocukların İstanbul´da ağırlanacağı kültür ve sanat iş birliği protokolü hazırlandı. Öğrencilerin keşfetme yeteneklerinin mümkün olduğunca desteklenmesi ve farkındalıklarının artırılması yönünde çeşitli etkinlikler düzenlenmesi gerektiği düşüncesinden yola çıkan protokol İstanbul Valiliğinde imzalandı.

Renklerle Hayalimdeki Dünya

İş birliği protokolüne, Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya imza attı. Protokol kapsamında, Doğu ve Güneydoğu Anadolu´daki 23 kentteki okullar arasında Renklerle Hayalimdeki Dünya temalı resim yarışması düzenlenecek. Bu illerdeki ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri arasındaki yarışmada dereceye girenler öğrenciler, danışman öğretmenleriyle birlikte İstanbul´a getirilerek misafir edilecek. Gösterdikleri başarılar nedeniyle ödül almaya hak kazanan öğrenciler ayrıca iki gün boyunca İstanbul Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi´nde düzenlenecek etkinliklere katılacak.

Çocuk Sanat Festivali ve Oyuncaklı Dünya

Misafir öğrencilerin, Çocuk Sanat Festivali kapsamında sanatçılarla bir araya getirildiği atölye çalışmaları gerçekleştirilecek. Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda yürütülen Ahşap Oyuncak Projesi çerçevesinde öğrenciler tarafından tasarlanıp üretilen ahşap oyuncaklar da sergilenecek.

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.