İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Koruncuk Vakfından Dr.Muammer YILDIZ´a ziyaret.

Çocuk ve Hakları Günü kapsamında, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı çatısı altında   Korunan çocuklardan oluşan ilk  çocuk meclisi milletvekilleri ile Çocuk ve Haklarını Koruma Platformu yönetim kurulu, üye dernek ve vakıf temsilcileri, Koruncuk Dergisi editörleri İstanbul İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer Yıldız´ı ziyaret etti.
Koruncuk Vakfından Dr.Muammer YILDIZ´a ziyaret.

Çocuk Milletvekillerimiz ile birlikte, Koruncuk Vakfı ve Platform Başkanı Figen Özbek, Yaratıcı Çocuklar Derneği Başkanı Didem Çapa, Çocuk Hakları Zirvesi Derneği ve Koruncuk Vakfı Çocuk Hakları Komisyonu Başkanı Ebrize Çeltikçi, Akut temsilcisi, Koruncuk Vakfı Kültür Merkezi ve Gençlik Evleri Sorumlusu Serkan Çıtlak´ da ziyarete katılanlar arasında yer aldı.  Çocuk ve Haklarını Koruma Platformuna üye 14 dernek ve vakfın işbirliği ile hazırlanan, çocuğu koruyan  ve çok kapsamlı bir çalışma olan   “Çocukları Yerel ve Yakından İzleme Büroları Projesi ”  Platform Başkanı Av. Figen Özbek tarafından Milli Eğitim Müdürümüzün görüşlerine sunuldu, işbirliği  ve destek sözü alındı. 

Koruncuk Çocuk Meclisi başkanı,  komisyon başkanı çocuk  Milletvekilleri, öncelikle, Dr Muammer Yıldız’ın öğretmenler gününü kutlayarak, çocukların hakları ve İstanbul´un eğitim sorunları üzerine bir söyleşi gerçekleştirdiler.Türkiye’nin ilk korunan çocuklar meclisi Koruncuk Çocuk Meclisi  Milletvekilleri, sordukları tüm sorulara içtenlikle cevap veren ve onlara çok değer verdiğini hissettiren Dr. Muammer Yıldız’ın, eğitim sistemimizin güncel yenilikleri ve İstanbul’daki uygulamaları hakkında  verdiği bilgileri dikkatle dinlediler

Çocuk ve  Haklarını Koruma Platformu üyelerine ve Koruncuk Çocuk Meclisi Çocuk Meclisi milletvekillerine oldukça uzun bir zaman ayıran Dr Muammer Yıldız, milletvekillerimizin  ziyaretinden duyduğu memnuniyeti ve Platform ile karşılıklı işbirliklerinin sürdürüleceğini ifade ettiler.  

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.