İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“KİDZANİA’YLA BAYRAM ERKEN GELDİ!”

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Seyr ü Sefa turizm ortaklığı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında hayata geçirilen projeyle, 1560 öğrenci KidZania Çocuk Cumhuriyeti’nden ücretsiz faydalanıp eğlenirken öğrenmenin tadını çıkardılar.
 “KİDZANİA’YLA BAYRAM ERKEN GELDİ!”

Geçtiğimiz günlerde yapılan protokolle ilk adımı atılan projenin etkinlik gününe birbirinden önemli isimler katıldı. İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ’ın yanı sıra; İl Milli Eğitim Temel Eğitim Şube Müdürümüz Timur TUĞRAL, TURSAB Genel Başkanı Başaran ULUSOY, SİNPAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Avni ÇELİK, KidZania CEO’su Lara Sayınsoy DORNER, Seyr ü Sefa Turizm Genel Başkanı Adem AKHAN ve basın mensupları etkinlikte yer aldılar.

Müdürlüğümüzce, İstanbul’un 39 ilçesinden seçilen 1560 öğrenci “Dünyanın ilk uluslararası temalı parkı” olma özelliğine sahip KidZania’da, 90 farklı mesleği “yaparak yaşayarak” tanıma fırsatı buldular. Çocuklarla beraber geziye bizzat katılan İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ ve Temel Eğitim Şube Müdürümüz Timur TUĞRAL’ın keyifli anları etkinliğe apayrı bir renk kattı. Müdürümüzün kâh oyun oynayıp kâh itfaiyeci kâh da uçak pilotu olduğu anlar, basın mensuplarının da karelerine yansıdı.

Etkinlikte basının sorularını da yanıtlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Muammer YILDIZ : “Bu etkinlikle çocuklara 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na yakışır bir hafta yaşatacağımızın sinyalleri verdik diye düşünüyorum. Yine Seyr ü Sefa Turizm’le yaptığımız projeyle 3120 öğrencinin katılacağı “Hisart Canlı Tarih Müzesi” gezisi yarın başlayacak ve 2 hafta devam edecek. İstanbul Boğazı gezisi, Vialand Tema Park gezisi bu haftaki etkinliklerimizden birkaçı. Çocuklarımızın Bayramlarını bayram gibi yaşamaları için çalışan, emek veren başta Temel Eğitim Bölümümüz olmak üzere tüm mesai arkadaşlarıma ve paydaşlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

Gün boyu devam eden etkinlikten başta çocuklar olmak üzere herkes gülen yüzlerle ayrılırken akıllarda en çok kalanlar Müdürlerimizin bu fotoğraf kareleri oldu.

 

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.