İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KEŞFETİSTANBUL OKUL ÖNCESİ EĞİTİM DERGİSİ VE İLKOKUL MATEMATİK KORİDORU TANITIM PROGRAMI

"Keşfetistanbul Okul Öncesi Eğitim Dergisi ve İlkokul Matematik Koridoru Tanıtım Programı", İl Müdürümüz Murat Mücahit Yentür'ün teşrifleriyle Kağıthane Avrupa Konutları Çamlıvadi İlkokulu'nda gerçekleşti.
KEŞFETİSTANBUL OKUL ÖNCESİ EĞİTİM DERGİSİ VE İLKOKUL MATEMATİK KORİDORU TANITIM PROGRAMI

Program açılışında konuşan İl Müdürümüz Murat Mücahit Yentür, "Dünyanın en önemli ve en kutsal işi olan öğretmenlik mesleğini hep beraber icra ediyoruz. Bu işin üzerimize büyük bir sorumluluk yükleyen vicdani bir süreç olduğunu bilmenizi isterim. Eğitim, milletlerin ve devletlerin kaderini değiştiren en önemli olgu ve insan ise en şerefli mahlûkattır. Bizler eşref-i mahlûkat olan insana hizmet etmekle görevli ve milletlerin geleceğini şekillendiren eğitim sistemin birer neferi olarak, büyük bir sorumluluğu üstelenen kişileriz. Bu yüce sorumluğu yerine getirirken ahlaki, vicdani bir perspektifle çocuklarımızın kalbine dokunacak ve ülkemizi müreffeh yarınlara ulaştırmak için durmadan, yorulmadan çalışmayı kendimize ülkü edineceğiz." ifadelerinde bulundu.

"Her çocuğun geleceğe atılan hayırlı birer tohum olduğu bilinciyle hareket ediyoruz"

Medeniyetimizin insana olan bakışına değinen Yentür, "Bugün popülist yaklaşımlarla insanlara yaklaşan anlayışlara karşın, bizler İslami ve Kur-ani nazariyeyle insanlara bakışımızı geliştiriyoruz. Bizler, İslami anlayışla çocuklarımızın biricik, özel ve değerli olduğunu biliyor ve her çocuğun geleceğe atılan hayırlı birer tohum olduğu bilinciyle hareket ediyoruz. Bu anlamda bizler, içimizi aydınlatmadan dışarıyı aydınlatamayacağımızı bilmeli, çocuklarımıza örnek olurken önce birey olarak kendimizi geliştirmeyi vazife görmeliyiz." şeklinde konuştu.

Duygu dünyamızı, zihnimizi ve kalbimizi sürekli genişletmenin önemine değinen Yentür, bu anlamda çocuklarımızın geleceğini inşa sürecinde kaybedecek bir dakikalarının bile olmadığının altını çizdi. Dünyada zulme uğrayan mazlum coğrafyalar için de çalışma sorumluluğu taşıdıklarını ifade eden Yentür, "Sadece kendi çocuklarımız için de değil dünyadaki tüm mazlum insanlara dokunmak için çaba göstereceğiz." dedi.

Hayata geçirilen 'Keşfetistanbul' dergisinin adına değinen İl Müdürümüz Yentür, "Dergimizin adı çok anlamlı. Çünkü insan, her zaman arayan, merak eden ve yeniyi keşfetme ihtiyacıyla doğan bir varlıktır. Çocuklarımız doğduğu andan itibaren soru sorarak, dünyayı ve çevresini anlamlandırmaya çalışırlar. Bizler de bu anlamda çocuklarımızın dünyayı ve şehrimizi keşfetmeleri için çalışmalarımızı tüm alanlarda sürdürmeliyiz. Çocuklarımızın doğuştan gelen bu istidatlarına eğitim sistemimizdeki tüm bileşenlerle destek olmalıyız" ifadelerinde bulundu.

Ülkemizin ve dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olan İstanbul'umuzu, her sayısında farklı bir tarihi ve kültürel zenginliğiyle ele alacak 'Keşfetistanbul' dergisi, çocuklarımızı şehrimizin sokaklarını, köprülerini, saraylarını, kulelerini ve saklı kalmış birçok güzelliğini keşfetmek üzere bir yolculuğa çıkarmayı amaçlamaktadır. 

07-03-202407-03-202407-03-202407-03-202407-03-202407-03-2024

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.