İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘’Kariyerimde İlk Adım KIDZANIA’’ projesi protokolü imzalandı.

   27 Mart Cuma günü Galata Kulesi´nde, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Seyru Sefa Turizm arasında ‘’Kariyerimde İlk Adım KIDZANIA’’ projesi  protokolü imzalandı.  
‘’Kariyerimde İlk Adım KIDZANIA’’ projesi  protokolü imzalandı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Seyr-ü Sefa Turizm işbirliğiyle iki ayrı eğitim projesi hayata geçti. Projelerden 39 ilçedeki ilk ve ortaokullardan dezavantajlı öğrenciler faydalanacak.

27 Mart Cuma günü Galata Kulesi´nde, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Seyru Sefa Turizm arasında imzalanan protokolle; her ilçenin belirleyeceği bir ilköğretim okulundan  dezavantajlı 36 öğrenci ve bunlara refakat edecek 4 öğretmenden oluşan gruplar (toplamda 1404 öğrenci 156 öğretmen) ücretsiz olarak Kidzania’yı ziyaret edecek .

‘’Kariyerimde İlk Adım KIDZANIA’’ projesi ile  öğretmenlerin, eğitim öğretim programlarına katkıda bulunmak, Kidzania’yı gezecek çocuklara, seçecekleri meslekler konusunda eğitmenler eşliğinde bilgi vermek,  sadece para harcamayı değil, aynı zamanda emek sarf ederek, çalışarak nasıl para kazanılacağını ve nasıl tasarruf edileceğini, finansal okuryazarlığı öğreterek çocukların dünyayı anlamaları ve geleceğe bugünden hazırlanmalarını sağlamak amaçlanıyor.

Ayrıca projeler çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Seyr-ü Sefa Turizm ve HİSART Müze işbirliğiyle hayata geçecek ‘’ HİSART CANLI TARİH VE DİORAMA MÜZESİ ‘’ projesi ile her ilçenin belirleyeceği 2 ilköğretim okulundan  dezavantajlı 36 öğrenci ve bunlara refakat edecek 4 öğretmenden oluşan gruplar (toplamda 2808 öğrenci 312 öğretmen) müzeyi ziyaret edecek.

Proje ile İstanbul’da görev yapan Öğretmenlerin, eğitim öğretim programlarına katkıda bulunmak, Öğrencilerin, HİSART Müze’yi gezerek, binlerce aksesuar, tablo, gravür ve başka hiçbir yerde rastlayamayacakları detayları görmeleri, savaşlarla birlikte yaşanan, sosyolojik, ekonomik ve kültürel etkileşimleri izlemlemeleri, savaşmadan yaşamanın öneminin vurgulanmasıyla yeni nesilleri barışa özendirmek amaçlanıyor.

İmza töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Dr. Muammer YILDIZ, Seyru Sefa turizmin bu ve benzeri sergi, müze projeleriyle ilimizdeki bilhassa maddi bakımdan dezavantajlı öğrencilere imkanlar sunduğunu ve bunların devamını umduğunu söyledi. Yıldız ayrıca:"Biz bu kadim şehri öğrencilerimize daha iyi nasıl tanıtabiliriz gayesiyle İstanbul dersini müfredata koyduk. Dolayısıyla bu ve benzeri projelere her daim destek vermeye hazırız.

Proje paydaşı Seyru Sefa Turizm Acentası Başkanı Adem AKHAN’da bu projenin ne ilk ne de son  olduğunu söyleyerek: "Biz işimizde yalnızca maddi kaygılar gütmüyoruz. Ülkemize, şehrimize, milletimize faydalı olmanın da derdindeyiz. Bunun en güzel yolunun da çocuklarımızdan geçtiğini biliyoruz." dedi.

Önümüzdeki günlerde hayata geçecek proje kapsamında yaklaşık 5000 öğrenci ve öğretmene ücretsiz hizmet verilmesi amaçlanıyor.

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.