İSTANBUL İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Kardeşlik Projesi” Müdürlerinden Ziyaret

Güneydoğu ve Doğu Anadolu’dan gelen on yedi misafir okul müdürü İl Müdürümüz Ömer Faruk YELKENCİ’yi ziyaret etti.    
“Kardeşlik  Projesi” Müdürlerinden Ziyaret

           Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “Kardeşlik Projesi” kapsamında, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan AYDIN, Üsküdar  İlçe Milli Eğitim şube müdürleri, Güneydoğu ve Doğu Anadolu’dan gelen 17 misafir okul müdürü, ev sahibi kardeş okul müdürleri ile birlikte, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ömer Faruk YELKENCİ’yi  ziyaret etti.

        Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleşen ziyarette, ilk olarak Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan AYDIN’ın proje hakkında bir bilgilendirme konuşması  yapmasının ardından,  misafir okul müdürlerine hitaben bir  konuşma yapan  İl Müdürümüz Ömer Faruk YELKENCİ, kardeşlik bilincinde en önemli unsurun tarih şuuru olduğunu belirterek “Tarih şuurunu yeniden vermek ve tarihi doğru anlatmanın çabası içinde olmak gerekir. Yani dün Yemen’de, Kafkaslarda, Trablusgarp’ta, Balkanlarda, Çanakkale’de beraber ölen insanlar bugün nasıl birbirlerini öldürürler.  Buradan başlamak lazım, eğitim sistemi içinde yapılan bütün projeleri bu temelden başlatmak lazım. Mesele kardeşlik olunca unutmamamız lazım ki biz her şeyden önce insanız. Hz. Ali’nin çok güzel bir sözü var “Unutma o senin yaratılışta eşin dinde kardeşindir” dedi.

          Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Yelkenci, son olarak ”Bu anlamlı projeyi başlatan Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan AYDIN’a ve  projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

04-11-201604-11-2016

 

Binbirdirek M.İmran Öktem C.No1 Eski Adliye Binası Sultanahmet/Fatih/İSTANBUL - (0212) 384 34 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.